Home Zpravodajství Politika Kartelu Zeman...

Kartelu Zeman–Babiš je potřeba personálně čelit, míní poslanec ČSSD

V sociální demokracii už padají jména, koho by mohli nominovat na budoucího prezidenta. Jednoznačným zastáncem toho, aby ČSSD jako suverénní politická strana postavila svého kandidáta, je Richard Dolejš. Ten snad jako první ve straně veřejně navrhuje jména Zaorálek, Buzková, Štěch či Středula. “Vzhledem k posledním krokům a chování M. Zemana si nedovedu představit podporu jeho kandidatuře,” prohlásil v komentáři na webu sociální demokracie.

“Povinností ČSSD jako demokratické strany je čelit mocenskému paktu Zeman–Babiš, který se evidentně opírá o spojenectví se současným předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Tato skrytá mocenská koalice se po sněmovních volbách může stát smrtícím koktejlem pro demokracii v naší zemi a její prozápadní orientaci. Tomuto mocenskému kartelu se musí čelit nejen věcně, ale především personálně,” tvrdí Dolejš.

Proto by podle něho ČSSD měla postavit kandidáta levého středu, schopného konkurovat. “Dovedu si představit, že by soc. dem. za současné situace v dohledné době na prezidenta nominovala osobnost typu Lubomíra Zaorálka, Petry Buzkové, Milana Štěcha či Josefa Středuly. Byla by to čistá cesta a nabídka alternativy pro levicové a středové voliče,” je přesvědčený Dolejš.