Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Katedrálu sv....

Katedrálu sv. Bartoloměje vykradl zloděj. Odnesl si 20 tisíc

Katedrála svatého Bartoloměje (původně kostel svatého Bartoloměje) je gotický trojlodní chrám stojící na náměstí Republiky v Plzni. Byl založen pravděpodobně společně s městem kolem roku 1295. Vznikem Plzeňské diecéze v roce 1993 se z farního kostela stala katedrála. V roce 1995 byla zařazena mezi národní kulturní památky.

Policisté z obvodního oddělení policie Plzeň – střed se zabývají nahlášeným případem krádeže, ke které došlo dne 4. listopadu 2017 v době od 15:45 do 16:00 hodin v přízemních prostorách Katedrály sv. Bartoloměje. Neznámý pachatel využil krátkodobě opuštěné a neuzamčené místnosti pokladny, kde z pultu pokladny odcizil volně odloženou finanční hotovost ve výši necelých 20 000 korun.

„Policisté se případem zabývají, po pachateli pátrají a žádají o spolupráci případné svědky, kteří by pomohli objasnit tento případ, aby zavolali na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V případě odhalení pachatele mu může za tento čin hrozit v pravomocném rozsudku až dvouletý trest odnětí svobody.

DALŠÍ ČLÁNKY