Home Zpravodajství Sport Kdy jindy by ...

Kdy jindy by hráči měli hrát s chutí, tvrdil před zápasem proti San Marinu trenér Jarolím

Čeští fotbalisté v neděli večer v Plzni sehrají proti San Marinu poslední zápas neúspěšné kvalifikace mistrovství světa. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma ztratili naději na postup už v září, přesto budou mít proti jednomu z nejslabších reprezentačních výběrů o co hrát.

Pokud česká reprezentace naváže na čtvrteční výhru 2:1 z Ázerbájdžánu, obsadí ve skupině třetí místo a zároveň si zajistí účast v druhé lize nově vznikající Ligy národů.

Český tým potřebuje po kvalifikaci skončit do 24. místa žebříčku UEFA, aby startoval ve druhé ze čtyř úrovní Ligy národů. Nový projekt od příštího roku nahradí přípravná utkání a nabízí také dodatečnou šanci postoupit na evropský šampionát. Zároveň se od něj bude odvíjet nasazení pro klasickou kvalifikaci.

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím své hráče před nedělní derniérou v kvalifikaci o mistrovství světa se San Marinem nabádá k větší produktivitě. Aby si zahazováním šancí nepřidělávali starosti jako v předchozím utkání v Ázerbájdžánu. Chystá udělat v sestavě i několik změn. “Hráče budeme nabádat k tomu, aby utkání odehráli s chutí a pokud možno to bylo podložené výsledkem. Je třeba soupeře co nejrychleji načít. Proti Ázerbájdžánu bylo šancí dost, ale nakonec jsme dali jen dva góly, takže očekávám lepší produktivitu,” řekl Jarolím na předzápasové tiskové konferenci.

Za malý stát obklopený Itálií hrají amatéři, kteří ve 147 zápasech jen pětkrát neprohráli. Jediné vítězství si San Marino, osmý nejhorší celek světového žebříčku, připsalo v roce 2004 doma nad Lichtenštejnskem.

Úvodní vzájemný duel ve skupině vyhráli Češi v březnu v Serravalle 6:0 hlavně díky pěti gólům v první půli. Plzeňská odveta začne ve 20:45.