Home Zpravodajství Politika Klaus mladší ...

Klaus mladší by nejraději zrušil všechna školská nařízení z posledních pěti let

Nový šéf školského výboru Poslanecké sněmovny Václav Klaus mladší (ODS) by neměl nic proti tomu, aby vznikla vláda ANO s ODS. “I takhle se to dá interpretovat,” prohlásil v rozhovoru zveřejněném na celostátním webu občanských demokratů. “Já jsem vstoupil do politiky proto, že jsem cítil velkou podporu učitelů a ředitelů škol. Nadávat čtyři roky ve Sněmovně, že je někdo malý demokrat, není nic pro mě. Jsou tu jen dvě možnosti, buďto vznikne stabilní vláda s podporou Sněmovny, která si pojede po svém, nebo to bude vachrlatější a budou vznikat koalice pro různé typy zákonů. Doufám, že budu mít možnost něco změnit ve školském výboru,” dodal.

Klaus chce především uvolnit učitelům ruce a zmírnit legislativní dopady minulého volebního období. “Toto složení Sněmovny je v tomto směru lepší, je protiinkluzivní,” netají se Klaus svými názory. Podle něho by z hlediska školských záležitostí mohla vzniknout ve Sněmovně většina, která má na školství výrazně jiné názory než v minulém období.

“Ale třeba si to jen maluju, možná je to naivní,” konstatuje Klaus mladší. “Nejde však jen o inkluzi, jde o pamlskovou vyhlášku, financování regionálního školství, všechny ty ideologie do škol a podobně. Kdybych byl zlý, tak řeknu, že by to chtělo zrušit všechna nařízení v rámci školského zákona za posledních pět let. Změna k lepšímu nenastala. Jsou to jen věci, které systém zatěžují,” je přesvědčen nový šéf sněmovního školského výboru.