Home Zpravodajství Z regionu Kniha fejeton...

Kniha fejetonů a minipovídek „Naboso“

Městská knihovna Rokycany pořádá dne 18. října od 17 hodin křest knihy rokycanské autorky Kateřiny Jirkové, která   pracuje jako psychoterapeutka a supervizorka v sociální oblasti, ale i částečně jako novinářka. Kniha fejetonů a minipovídek nese název „Naboso“. Hudební doprovod zajistí Tereza Antonová a Vojtěch Ettler…

Jedná se o sbírku krátkých fejetonů a mikropovídek na téma rodina, děti, muži, svatby, hudba, novinařina a všechny věci s nimi spojené – prostě na první pohled „obyčejné“ historky ze života. Jak se žije na polosamotě v lesovně s rajčaty, fazolemi, syrovou zvěřinou a vybuchujícím kotlem? Jak se flámuje na Václaváku s bezdomovci nebo jaká je cikánská dovolená, to jsou každodenní témata většiny z nás, ale málokdo z nás je převede do humorně laděné tištěné podoby. A Kateřině Jirkové se její prvotina povedla.

Jak sama autorka tvrdí: Svět nemá nic, čím může změnit podstatu lásky. Ale žena (zde také autorka textů, matka, manželka, milenka, přítelkyně, terapeutka…) má mnoho možností, jak ji poznávat, prožívat a mnoho prostředků, jak ji zachytit v obrazech, tónech i slovech… i když občas lapá po inspiraci (literární, hudební, partnerské, mateřské…) a dechu (tři dcery a syn, hrnce, hadry, papíry, účty a jiné sběrné surovosti).