Home Zpravodajství Aktuálně Komunisty v P...

Komunisty v Plzeňském kraji povede do voleb Karel Šidlo. Do Senátu chce Jan Rejfek

Karel Šidlo

Karel Šidlo

Do podzimních krajských voleb povede komunisty v Plzeňském kraji současný zastupitel, poslanec Sněmovny z Klatovska a stínový ministr dopravy Karel Šidlo. Rozhodli o tom delegáti krajské konference KSČM, která se v sobotu uskutečnila v Plzni. Jasný už je také kandidát na senátora ve volebním obvodě č. 7 Plzeň-jih, kam kromě jižního Plzeňska patří také obvod Slovany a část okresu Klatovy. Bude jím bývalý starosta Dešenic na Klatovsku Jan Rejfek.

Karel Šidlo je zastupitelem Plzeňského kraje nepřetržitě už od vzniku tohoto orgánu, tedy od roku 2004. Kandidátku KSČM vedl už při minulých volbách v roce 2012, které dopadly pro komunisty úspěchem. Krajskou radu tvoří společně s ČSSD, komunisté v ní mají jednoho náměstka hejtmana a jedna člena rady. Šidlo je členem Poslanecké sněmovny od roku 2006.

Jan Rejfek

Jan Rejfek

Bývalý starosta Dešenic Jan Rejfek, který za komunisty bude kandidovat do Senátu v obvodě č. 7, už o tento post usiloval před čtyřmi lety ve volebním obvodě číslo 11, který  tvoří Domažlicko a část Klatovska. Tehdy voliči vybírali ze šesti kandidátů a senátorem se nakonec stal Jan Látka z ČSSD.

Na sobotní krajské konferenci si komunisté v Plzeňském kraji zvolili také nové vedení. Staronovým předsedou se stal Miroslav Kavij z Klatov a místopředsedy Karel Kvit z Plzně, Miroslav Šimánek z Tachovska a Ladislav Urban z Domažlic.