Home Zpravodajství Hlavní zprávy Krádeže kol n...

Krádeže kol na denním pořádku. Pozor, i ze střešních nebo zadních nosičů

Dva muži ve věku 31 a 24 let jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádeže spáchaného formou spolupachatelství, které se měli dopustit dne 12. července 2017 v době od 03:00 do 03:30 hodin v Plzni. V tomto případě si měli vyhlédnout jedno ze zaparkovaných vozidel, které na sobě mělo připevněný zadní nosič, ve kterém byla uzamčena 4 jízdní kola. Pachatelé odcizili tři z nich.

Jeden zůstal na místě činu, ale byl jeho manipulací poškozen. Tímto protiprávním jednáním vznikla hmotná škoda ve výši necelých 18 100 korun. Díky náhodnému svědkovi policisté oba muže zadrželi následně po činu v bezprostřední blízkosti místa. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V této věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě pravomocného rozhodnutí hrozí 31letému muži trest odnětí svobody až 3 roky, protože se uvedeného skutku dopustil i přes to, že byl za podobný čin v minulosti již jednou pravomocně potrestán. Druhému nenechavci v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až dva roky.

Podobnými případy krádeží se v současné době zabývají plzeňští policisté, kteří řeší 3 další krádeže kol. Poškození jednotlivé skutky oznamovali v rozmezí 24 hodin ode dne 12. do 13. července tohoto roku v Liticích, v centru města a Doudlevcích. V prvním případě neznámý pachatel odcizil ze střešního nosiče zaparkovaného vozidla upevněné horské kolo. Způsobena byla hmotná škoda ve výši 18 000 korun.

Ve druhém případě si jeho majitel svůj bicykl připevnil u sloupku plynové regulační stanice, a když se po dvou hodinách vrátil zpět, zjistil, že mu bylo kolo v hodnotě 6 500 korun odcizeno. V posledním případě došlo k odcizení jízdního kola u řeky Radbuzy u pěší lávky, kde si majitel své krosové kolo volně odložil. V průběhu půl hodiny došlo k jeho odcizení neznámým pachatelem, který poškozenému způsobil hmotnou škodu ve výši 8 000 korun. Policisté se všemi případy intenzivně zabývají a po pachatelích pátrají.