Home Zpravodajství Hlavní zprávy Krmenčík pálí...

Krmenčík pálí dál. Dvěma góly sestřelil Jablonec

14 bodů. Takový náskok má po podzimní části HET ligy Viktoria Plzeň na čele tabulky. Rozhodla o tom dnešní výhra 2:0 nad Jabloncem. Oba góly vstřelil uzdravený kanonýr Krmenčík.

Do plzeňské sestavy se po několikazápasové pauze vrátil kanonýr Krmenčík, naopak zranění kotníku vyřadilo dalšího forvarda Řezníčka. V úvodu zápasu spoléhal Jablonec na brejky, jeden takový předvedl hned v 8. minutě Tecl, naštěstí pro Viktorii ale rozvlnil pouze boční síť. V 17. minutě sehráli Plzeňané po ose Kopic, Krmenčík, Kolář krásnou kombinaci, střelu posledně jmenovaného vyrazil Valeš na horní tyč. O minutu později už se ovšem Západočeši radovali. Kolář vysunul do brejku Krmenčíka, a ten nezaváhal. Ve 29. minutě zachránilo břevno Jablonec podruhé, tentokrát po utěšené střele Hořavy.

Po změně stran se tempo hry vytratilo, Jablonec začal mnohem víc kousat, například v 52. minutě zkoušel štěstí Trávník. V 60. minutě zase pálil na druhé straně z hranice vápna Petržela. Za dalších osm minut kopala Plzeň přímý volný kop a Kopicův pokus prolétl těsně vedle levé tyče. Plzeň se postupně dostávala víc do tempa a v 80. minutě přišlo také potřebné uklidnění. Kolářova střela se od tyče odrazila k Michaelu Krmenčíkovi, který neváhal a napálil míč ke vzdálenější tyči. Plzeň tak přezimuje na čele tabulky s luxusním náskokem 14 bodů.