Home Zpravodajství Video Kurtizány při...

Kurtizány přilákaly do plzeňského pivovaru davy lidí

Letos se koná již 14. ročník oblíbených čtvrtečních koncertů na nádvoří pivovaru. Každý čtvrtek se od 19 hodin se představí předkapela a poté od  20.30 hlavní kapela nebo hvězda večera. Druhý červencový čtvrtek zahrály v rámci Léta v Prazdroji Kurtizány z 25. Avenue.

Je to kultovní rocková skupina 90. let v čele s Tomášem Varteckým (kytara). Dalšími zakládajícími členy byli Simon (zpěv) a Viking (bicí) . Skupina vznikla v roce 1989 z podhoubí legendárního strahovského klubu 007. . V roce 1993 vyhráli soutěž začínajících kapel Malboro Rock-In a skupiny si pak všimla nahrávací firma Monitor a dala jim šanci natočit dvě alba. První se jmenovalo UBIQUITY, druhé Strach. Další album, tentokráte vydané Indies, dostalo název 2000?. V následující pětileté pauze kapela mnohdy váhala nad svou další existencí. Dopadlo to ale tak, že v roce 2002 vychází povedená deska Medium. Při jejím nahrávání se skupinou spolupracoval Daniel Landa (v písni Alzheimer č. 505 v roli šíleného tankisty, který podává hlášení) a Robert Kodym ze skupiny Wanastowi . Zatím poslední deska se jmenuje Chemie a singl Chci tvoji hlavu si vybrali členové Národního rugbyového týmu České republiky jako svoji motivační hymnu a zároveň si v této skladbě i zazpívali. Skupina je stálicí v českých klubech a na letních festivalech. V nové sestavě s Danem Kurzem za mikrofonem se kapela nachází ve své životní formě.

Koncerty v rámci Léta v Prazdroji se konají za každého počasí. Plzeňané si za těch předchozích 13 let oblíbili tu úžasnou atmosféru koncertů na nádvoří pivovaru, což potvrzuje i velmi pěkná návštěva tento čtvrtek. Příště se dočkají fanoušci kapely Lake Malawi. Energická mladá čtveřice bude hrát 20. 7. v plzeňském pivovaru, kde kromě starších písniček zahraje také novinku Surrounded By Light z připravovaného stejnojmenného alba.

Další fotografie najdete zde.