Home Zpravodajství Z regionu Léto a umění ...

Léto a umění vůní v klášteře Kladruby

V rámci programu Archiv vůní dnešním dnem pokračuje víkendový workshop nazvaný Letní setkání s vůněmi a klášterem Kladruby. Včera měli jeho účastníci na programu večerní  prohlídku kláštera, kde se seznámili zejména s jeho historií a vůněmi, které v tomto klášteře momentálně voní.

Sobotní hlavní program zahrnuje až do 17:00 hodin zejména seznámení se s Archivem vůní, zájemci vyslechnou zajímavosti týkající se historie vůní a parfémů, uvidí a hlavně ucítí také jednotlivé ingredience v parfémech Stella Santini, Apotheosa, ale i v kadidlech Salve Santi a Apotheosa. Dnešní část workshopu je provede   také vonnou typologií a tvorbou individuální vůně a prozradí základní ingredience parfumerské i apothekarské.

Na neděli 13. srpna 2017 je už od 10 hodin připraven Aromabar, čili klášterní byliny ve vůních. S průvodci navíc návštěvníci projdou Lapidáriem vůní, navštíví klášterní kostel a ochutnají kadidlo Salve Santi. Celým víkendem bude provázet  Petra Hlavatá a ostatní průvodci kláštera Kladruby.

V  archivu vůní si můžete přivonět k…

  • více než 120 vonným látkám, rozděleným na 3 panely
  • esencím (esenciálním olejům) umístěným na 1. panelu
  • rostlinám (pryskyřicím, dřevům, bylinám) umístěným na 2. panelu
  • produktům (originálním vůním Archivu od Petry Hlavaté, orientálním parfémům Alatarji) umístěným na 3. panelu
  • ingrediencím parfému Madona