Home Zpravodajství Politika Lídr zelených...

Lídr zelených bojuje za svět, kde se mohou stejnopohlavní páry na ulici klidně políbit

„Chci svět, kde budou moci stejnopohlavní páry jít po ulici, držet se za ruce a třeba se políbit, aniž by je kdokoli soudil, protože tohle je pro nestejnopohlavní páry úplně běžné,“ napsal na Facebooku lídr Strany zelených pro podzimní sněmovní volby z Plzeňského kraje, lékař a biochemik Jan Trnka, v souvislosti s ukončením týdenního festivalu Prague Pride.

Jan Trnka

„Chci svět, kde se děti či dospívající nebudou muset bát, že je jejich okolí nepřijme jen proto, že se zamilovávají do „nesprávných“ lidí. Chci svět, kde filmy a knihy o stejnopohlavních vztazích nevyvolají ani pozdvižení obočí,“ prohlašuje Trnka. Uznání práv sexuálních menšin je u nás podle něho jistě dál než v mnoha zemích zejména na východ od nás, ale ani u nás ještě nejsou legální stejnopohlavní manželství či adopce dětí stejnopohlavními páry. A ještě více pozadu jsme prý v uznání potřeb transgender lidí a LGBTQ+ příslušníků etnických menšin či sociálně marginalizovaných skupin.

„Stejná práva jsou navíc jen první krok. Tím druhým je respekt k odlišnosti v její odlišnosti. Nemůžeme říkat: ať si spí, s kým chtějí, ale ať nám to hlavně nestrkají pod nos. To není respekt,“ tvrdí lídr zelených. Proto chce svět, kde budou moci stejnopohlavní páry jít po ulici, držet se za ruce a třeba se políbit a dospívající se nebudou muset bát, že je jejich okolí nepřijme je proto, že se zamilovávají do „nesprávných“ lidí.

„Takový svět je možný a já za něj budu bojovat,“ napsal v závěru svého komentáře na Facebooku lídr zelených z Plzeňského kraje.