Home Zpravodajství Aktuálně Lupič v paruc...

Lupič v paruce přepadl bar na Doubravce. Při útěku paruku ztratil

Policisté z Městského ředitelství policie Plzeň pátrají po neznámém pachateli, který je podezřelý ze spáchání trestného činu vydírání. 1. srpna okolo 4:30 v Plzni na Doubravce v jednom baru měl pachatel v přestrojení přeskočit bar, zřejmě s úmyslem vypáčit trezor či kasu, přičemž byl po chvíli vyrušen obsluhou a dal se na útěk.

“Za pachatelem se rozběhl muž a zastavil ho. Došlo mezi nimi ke slovní rozepři a potyčce, při níž pachatel vytáhl ze svého oděvu kovové páčidlo a s tímto na svědka zaútočil, aniž by jej zasáhl. Vzhledem k tomu, že svědek pachatele dále pronásledoval, měl na něj pachatel zamířit blíže nezjištěnou střelnou zbraní a vyhrožovat mu. Svědek měl obavu o svůj život, zanechal dalšího pronásledování a pachatel utekl,” popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

V době činu měl pachatel na hlavě nasazenou paruku s delšími černými vlasy, na které měl nasazenou kšiltovku tmavé barvy značky Nike. Paruka i kšiltovka upadla na zem pachateli při útěku.

Popis pachatele

Mělo by se jednat o muže světlé pleti, který měl kulatý tvar obličeje a velké černé oči. Muž měl mít krátce střižené tmavé vlasy. Měl být oblečen do světlé mikiny, žlutého trika a tmavých kalhot. Mluvil česky a bez přízvuku.

“Žádáme všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na kamerovém záznamu nebo na fotografiích, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158,” doplnila Hokrová.