Home Zpravodajství Aktuálně Lvíče z plzeň...

Lvíče z plzeňské zoo adoptovala společnost Eurosoftware

Lví slečna Amira se narodila vloni v září a je prvním lvíčetem vzácného lva berberského, které se v plzeňské zoo podařilo odchovat. Navíc je prvním lvem odchovaným v Plzni od roku 1974. V sobotu 4. listopadu se jejím sponzorem (čili adoptivním rodičem) stala společnost Eurosoftware, která přispěla na její půlroční chov.

„Jsme plzeňská firma, která vyvíjí softwarová řešení pro přední maloobchodníky z celého světa. Tento rok slavíme dvacetileté jubileum a chtěli bychom Plzni – našemu městu, kde žijeme a pracujeme, něco vrátit. Mnoho z našich zaměstnanců chodí sem do zoo se svojí rodinou. Chodíme se dívat na to, jak Amira, úžasná malá lvice, poznává svět. Společně s našimi dětmi se v zoo učíme, jak důležité je pečovat o svět kolem nás. Jsme proto velice rádi, že můžeme podpořit práci zdejších odborníků,“ řekl prokurista společnosti Eurosoftware ing. Marek Cihlář. Šek na 25 000 korun od něj slavnostně převzal mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

foto: M. Vobruba

Eurosoftware, s.r.o. působí v Plzni od roku 1997 jako dceřiná společnost německé firmy GK SOFTWARE AG. Od začátku se zabývá vývojem aplikací s využitím moderních technologií v oblasti JAVA a databází a postupně se vypracovala v high-tech firmu, ve které vedle výzkumu a vývoje vznikají také komplexní aplikační řešení. Produkty společnosti Eurosoftware najdete v mnoha mezinárodních obchodních řetězcích po celém světě.

„Děkujeme společnosti Eurosoftware za adopci Amiry, doufáme, že tímto krokem začíná dlouhodobá, oboustranně prospěšná spolupráce. Doufáme, že adopční certifikát a kmotrovská samolepka ozdobí recepci či zasedací místnost firmy,“ uvedl Martin Vobruba z plzeňské zoo. Společnost Eurosoftware adoptuje mladou lvici na období půl roku, protože v roce 2018 dospívající Amira podle plánu opustí Plzeň a vydá se na cestu do jiné zoologické zahrady. Lev berberský je velmi vzácný, před 80 lety z přírody zcela vymizel a podařilo se mu přežít jen díky chovu marockého krále. Amira, což arabsky znamená princezna, to neměla po svém narození lehké. Její teprve dvouletá matka Tamika neměla mléko a ošetřovatelé jí museli lvíče odebírat a dokrmovat. Nakonec Amira vše zvládla a 12. září oslavila své první narozeniny. Odchov lvíčete berberského patří k největším úspěchům plzeňské zoo.

V současné době můžete Amiru obdivovat v přírodním výběhu, kde je součástí čtyřčlenné lví rodiny. Svoji kmotřenku i její rodinu přišli při sobotním předávání šeku pozdravit zaměstnanci společnosti Eurosoftware. Díky sychravému a mlhavému dnu se lvi upejpali ukázat ve venkovní expozici, čest rodiny zachraňoval samec Mates, malá Amira s matkou se objevily jen na chvilku jako pravé dámy a čekaly na odpolední sluníčko. Dopoledne si asi nejvíc užily děti, které se díky oblíbenému malování na obličej samy mohly proměnit v roztomilá zvířátka.