Home Zpravodajství Z regionu Mají zbirožšt...

Mají zbirožští hasiči šanci získat titul roku?

Jako každý rok i letos se již tradičně spouští anketa Dobrovolní hasiči roku. Do ní se mohou přihlásit sbory dobrovolných hasičů, jednotky sborů dobrovolných hasičů a letos nově také kolektivy mladých hasičů. Sbory dobrovolných hasičů mohou do soutěže zařadit činnost sboru, jednotky sborů dobrovolných hasičů potom nějaký specifický a náročný zásah, který absolvovaly. Kolektivy mladých hasičů pak soutěží v souvislosti se závodem požární všestrannosti Plamen.

Na ty nejlepší čekají věcné ceny v hodnotě 1 750 000 Kč. Například 30 radiostanic Hytera, zásahové systémy Gina, 20 řetězových motorových pil značky Stihl, ale také například skleněné hasičské přilby v životní velikosti, které se vyrábějí v nedalekém Nižboru. Absolutní vítěz hlasování vyhraje zbrusu nový hasičský zásahový automobil s označením DA, tedy dopravní automobil.  Z oblasti jih – západ Čech může každý hlasovat pro jednotku z těchto jednotek Dolní Žandov, Horní Slavkov, Kralovice, Zbiroh nebo Žlutice.

Určitou šanci mají ve Zbirohu. Zdejší jednotka sboru dobrovolných hasičů  se momentálně nachází ve finálové pětici v kategorii Jednotka sboru dobrovolných hasičů v oblasti jih – západ Čech! Nyní je již jenom na veřejnosti, která svým hlasováním rozhodne o vítězích této soutěže v daných kategoriích.
Hlasování do ankety probíhá na této stránce: http://www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/ , kde je potřeba v každé kategorii vybrat danou jednotku. Hlasování potrvá do 31. října 2017 do 24 hodin.