Home Zpravodajství Politika Máme i s tero...

Máme i s terorismem žít život stejně nebo ne? – ptá se místopředseda okamurovců z Plzeňska

„Po každém dalším teroristickém útoku nám vysvětlují, že si útoku prakticky nemáme všímat, protože kdybychom se začali bát, nebo se chovat jinak, nebo nedej bože kdybychom snad řekli, že tu migranty nechceme, tak by to bylo vítězství teroristů. A to přeci nechceme,“ rozebírá problém terorismu místopředseda okamurovců v Plzeňském kraji a „trojka“ na jejich kandidátce do Poslanecké sněmovny Zdeněk Maštalíř. Svým komentářem na regionálním Facebooku hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura reaguje zejména na útok na fotbalisty týmu Borussie Dortmund.

„Prostě vrchnost radí, až jednoho dne vybuchne v Plzni tramvaj, tak pokud to přežijete, přestupte si do druhé tramvaje a moc to neřešte, po ničem nepátrejte a hlavně nepřepínejte. No a pokud to náhodou nepřežijete, tak si z toho nic nedělejte, protože, kdybyste nezemřeli rukou teroristy, tak byste dříve či později stejně zemřeli,“ pokračuje Maštalíř ve svém komentáři.

„No, a proto se hrozně divím, že najednou jsou německé noviny plné článků o tom, že zlá UEFA donutila fotbalisty z Dortmundu hrát zápas hned druhý den po teroristickém islamistickém útoku. Tomu moc nerozumím. Autobus měl naštěstí zesílená skla, protože nevezl obyčejné otroky na šichtu do fabriky a tak téměr všechny kovové střepiny zůstaly venku a odnesl to „jen jeden“ fotbalista operací ruky. Další měl štěstí. Střepina se zastavila v hlavové opěrce a hlava fotbalisty zůstala nezraněna a schopnost hlavičkovat tak zůstala zcela zachována,“ konstatuje Maštalíř. „No zkrátka naprosto ideální příležitost, neudělat teroristům radost, vyběhnout půl hodiny po útoku na trávník a tvářit se, že se nic nestalo. Tak proč ten brekot, že se muselo hrát již 24 hodin po útoku a zápas byl odložen jen o den?“ – dodává.

Navíc pachatelé zaslali dopis, že se budou soustředit na další sportovce, celebrity a významné politiky a to je podle Maštalíře výborná příležitost, „aby nám vrchnost ukázala, že se nic neděje a je tedy na čase, aby evropská vrchnost vylezla mezi lid bez ochranky a pancéřovaných limuzín a v praxi nám ukázala, jak statečně čelí bezdůvodnému strachu z ojedinělých útoků pár vyšinutých jedinců,“ píše Maštalíř.

„Tento útok opravdu nemusí mít s islámem nic společného. Oni někteří fotbaloví fanoušci jsou také hodně zvláštní. Nicméně, je to takové varování pro naše elity. Žijí v přesvědčení, že oni zůstanou ve svých vilových čtvrtích obkroužených ochrankou ušetřeni výhod nových kulturních standardů,“ komentuje regionální předseda okamurovců. „Případ v Německu ukázal, že ani platy v miliónech EUR a doprovod policistů nemusí novodobou šlechtu ochránit před osudem nás socek, které musí jezdit metrem,“ dodává.

„Fotbalové stadióny jsou jedním z míst využívaných pro multikulti propagandu. A multikulti politika má i své nevýhody. S tím je třeba počítat vždy, když se do ní zapojíte. A je jedno zda ty bomby nastražil nějaký importovaný terorista nebo nějaký místní, který se jen rychle učí,“ tvrdí ve svém komentáři Zdeněk Maštalíř.

DALŠÍ ČLÁNKY