Home Zpravodajství Kultura Marta Kubišov...

Marta Kubišová naposledy a pak do důchodu!

Zpěvačka   Marta Kubišová končí se svou profesionální kariérou. Už 1. listopadu naposledy zazpívá v rámci svého posledního tour Marta naposledy. A nebude to nikde jinde, než v rodných Českých Budějovicích. Kubišová se rozhodla právě letos, u příležitosti svých 75. narozenin ukončit profesionální dráhu.  Zatímco se   na konci září rozloučila s diváky na Slovensku, od 8. října pojede šňůru po Čechách. 

„Startujeme 8. října a 1. listopadu končíme v Budějovicích, které jsou mým rodným městem. Na své publikum se moc těším a opravdu to bude naposledy,” říká zpěvačka.

Mezitím 27. října vystoupí v pražské Lucerně na svém velkém koncertě, kde zazpívá i Lucie Bílá, dalšími hosty mají být Václav Neckář a Aneta Langerová.

V minulém měsíci Kubišová znovu nazpívala svou legendární Modlitbu pro Martu. Skladbu, která se stala jedním ze symbolů událostí roku 1968 a později i listopadu 1989. Tentokrát s ní nahrály píseň znovu Bára Basiková, Blanka Šrůmová, Naďa Válová, Tereza Černochová a Natálie Kocábová. Na nahrávce zazní i hlas Hany Hegerové, která vzhledem ke zdravotnímu stavu svůj part natočila doma.

„Řekla jsem vydavateli Tomášovi Padevětovi, že přijdu do studia a nazpívám to, jak to leží a běží a on ať si k tomu přizve všechny tváře a hlasy, které se mu zdají vhodné,” uvedla Kubišová.

Nahrávka bude závěrečnou písní alba Protestsongy 1966 – 2017, která vyjde k 50. výročí událostí v roce 1968 a bude kompilací různých tuzemských interpretů.

Marta Kubišová, ač žije v Praze, má velmi blízko nejen k rodným Budějovicím, ale i nedaleké Hluboké nad Vltavou. Právě zde žili její prarodiče a ona zde trávila prázdniny a dokonce zde i několik let u nich i bydlela. Na místním hřbitově je má pohřbené a když má čas, do rodného kraje ráda zajede. „Teď třeba budu mít víc času, když už budu oficiálně v důchodu,” dodala Marta Kubišová.