Home Zpravodajství Kultura Mezinárodní d...

Mezinárodní dixielandový festival zahájí neworleánský průvod od katedrály

Na stejném místě jako loni, tedy v krásných prostorách zahrady Měšťanské besedy v Plzni, se uskuteční v pátek 11. srpna velký svátek tradičního jazzu: Mezinárodní dixielandový festival Plzeň. Tentokrát se na pódiu vystřídá pět dixielandových kapel, z níž jedna je opět zahraniční.

Zahraničním hostem, hlavní hvězdou festivalu budou polští Dixie Company z Poznaně, jež již čtvrt století sklízí úspěchy po celé Evropě i v zámoří.

Na programu jsou pochopitelně i obě plzeňské kapely hrající „starý jazz”: swingband a zároveň organizátor festivalu Pilsner Jazz Band a čistě tradjazzová kapela The Dixie Hot Licks.

Pořadatel vsadil na jistotu a i na letošní ročník pozval nejpopulárnější dixielandový soubor v České republice, miláčky publika a stálici největšího festivalu této hudby v Evropě (Drážďany), rakovnické BrassBand.cz. Pátou položkou na programu bude kapela s podobným názvem: J. J. Brass Band. Jedná se o marching-bandovou odnož skvělé pražské jazzové skupiny J. J. Jazzmen.

Program začíná v 17 hodin, jakmile dorazí neworleánský dixielandový průvod od katedrály Sv. Bartoloměje. Hrát se bude až do večera – po oficiálním konci programu následuje ve 22 hodin nefalšovaná neworleanská jam session.

Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru.