Home Zpravodajství Hlavní zprávy Mikuláše v Dě...

Mikuláše v Dětském domově Domino doplnili Andrea Verešová i David Limberský

V Dětském domově Domino v Plzni se v úterý v podvečer uskutečnila velká mikulášská nadílka v režii Nadačního fondu Andrey Verešové ve  spolupráci se společností MALL.cz, zastoupené Katarinou Klíčovou. Za dětmi přišla i modelka Lenka Olbertová, fotbalista David Limberský a modelka, moderátorka ČT a bývalá Miss ČR Lucie Křížková. Ta s sebou přivedla i své děti – desetiměsíční Lolinku a šestiletého Davídka.

Nadační fond Andrey Verešové (NF AV) podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů v oblasti kultury, sportu a vzdělání. Účelem Nadačního Fondu AV je všestranně přispívat ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí. Základní princip pomoci, který NF AV  přijal za svůj, je jednoduchý – konkrétní dítě – konkrétní potřeba – konkrétní dárce. Výchozí pilíře této charitativní činnosti jsou konkrétnost, transparentnost, adresnost a efektivita. O  činnosti  je pravidelně komunikováno  s médii, a to jak prostřednictvím zakladatelky nadace, paní Andrey Verešové, tak pomocí projektů a akcí, které pořádá.  NF AV se zaměřuje na podporu činností, jako jsou vzdělávací aktivity a projekty spojené s rozvojem talentů, zájmů, zálib, koníčků či budoucích profesí dětí.

Přátelství Andrey Verešové s Dětským domovem Domino trvá již několik let a jak prohlásila v rámci večera zástupkyně  ředitelky tohoto zařízení Dagmar Frouzová, nesmírně si váží tohoto přátelství, ale zejména materiální i finanční pomoci, která je domovu z její strany věnována. Velice oceňují i pořádání různých akcí, například v letošním roce to byl letní sportovní tábor se zaměřením na tenis nebo pro dívky poznávací návštěva do zákulisí modelingu.

Mikuláš, anděl a tři čerti rozdávali dárky, které ale nebyly pro každého stejné. Kdo byl hodnější a dobře se učí měl dárek větší a naopak. Také byla možnost vynahradit  své horší hodnocení písničkou, básničkou a nebo vtipem. Celý večer proběhl v radostné a krásné  atmosféře, i když některé děti, zejména ty nejmladší se s Andreou a Lenkou nerady loučily.

V rámci svého vystoupení na úvod večera Andrea Veršová velice emotivně i citlivě motivovala děti k co nejlepším výsledkům ve škole i v různé zájmové činnosti, včetně nabídky další pomoci pro ty nejlepší a nejtalentovanější.

Více fotografií najdete zde.