Home Zpravodajství Z regionu Muzeum Českéh...

Muzeum Českého lesa s husity i modely aut

Hned tři zajímavé události se odehrají ještě do konce letošního června v Muzeu Českého lesa v Tachově. Tou první je už v úterý 20. června v 17 hodin,  kdy bude zahájena výstava nazvaná OSLAVA PROHRY? aneb Husitství na Tachovsku v souvislostech.

Výstava zahrnuje události a osobnosti doby husitské na Tachovsku, jejich odraz ve společenském životě města a regionu (oslavy a slavnosti). Nabízí také zajímavé muzejní sbírky inspirované obdobím husitství. Po letech zkreslování dokládá objektivnější pohled na tuto etapu dějin, která tachovský region značně ovlivnila nejen ve své době, ale i v dobách následujících. Po vernisáži pak Jan Prášek promítne filmy tachovských amatérských filmařů z Husitských oslav dob minulých. Samotná výstava potrvá až do konce srpna.

Druhou akci nabízí muzeum v pátek 23. června v 18 hodin. Jde o divadelní večer s hudbou, čili posezení v klášterní zahradě, tentokrát  se souborem Žlutičan. Do třetice se do Muzea Českého lesa můžete vydat ve čtvrtek 29. června, kdy tady bude  v 17 hodin zahájena výstava RETROHRÁTKY. Jedná se o modely aut vyráběných před r. 1990 ze sbírky M. Šimánka, hračky ze sbírek muzea a RETROHERNA. Také tato výstava potrvá do konce letošního srpna.