Home Zpravodajství Hlavní zprávy Na most gener...

Na most generála Pattona se vrátil dvoukolejný provoz, začaly práce na vnější polovině mostu

Dnes v časných ranních hodinách byl na mostě gen. Pattona obnoven obousměrný tramvajový provoz. Ve stejný okamžik pak začaly práce na vnější polovině mostu ve směru z centra na Lochotín. Řidiči budou muset počítat s tím, že bude docházet k občasnému uzavření pravého jízdního pruhu.

“Od pondělí započly opětovně práce na vnější polovině mostu, kdy se ve čtvrté fázi první etapy odfrézuje část provizorní vozovky a dokončí druhá polovina chodníkové římsy, cyklostezka, včetně finálního odvodnění,” prohlásil ředitel plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák. V průběhu této části opravy mostu bude docházet k občasnému krátkodobému uzavření pravého jízdního pruhu na mostě. “Bude to ale pouze v řádu hodin a pouze mimo odpolední dopravní špičku,” ujistil Kuťák. Pro zajištění bezpečnosti jak pracovníků, tak řidičů, zůstává omezení maximální rychlosti na mostě na 30 km/hodinu.

foto: M. Osvaldová

Čtvrtá fáze první etapy opravy mostu gen. Pattona bude ukončena v závislosti na klimatických podmínkách do poloviny prosince, kdy dojde k ukončení stavebních prací pro letošní rok a provoz vozidel pro zimní období po mostě bude bez dopravních omezení, byť po provizorních vozovkových vrstvách. Finální asfaltový koberec bude na levém mostě položen v průběhu roku 2018.

Také část asfaltových vrstev v tramvajovém pásu bude dokončena z technických a technologických důvodů až koncem listopadu a část až v návaznosti na výstavbu pravého mostu ve směru do centra v příštím roce 2018.

“Společný objednatel i zhotovitel se omlouvají veřejnosti za veškerá omezení související s realizací této důležité akce. Zároveň tímto apeluji na řidiče, aby s maximální pozorností a plynulostí projížděli dopravním opatřením a eliminovali tak jakékoliv případné dopravní komplikace,” doplnil Kuťák.