Home Zpravodajství Z regionu Na Špičáku na...

Na Špičáku naučí lyžovat děti už od tří let

Ve Ski&Bike Špičák  na Šumavě mají vlastní lyžařskou školu, která letos rozšiřuje nabídku po nejmenší děti ve věku 3 – 4 let. Jde o individuální lekce pro nejmenší děti, aby si vyzkoušely svoje první lyžování. O tyto kurzy byl zájem, stejně jako o další individuální výuku pro dospělé/větší děti, kde si oni sami mohou vybrat svého instruktora a zvolit čas začátku.  

„Oblíbené víkendové lyžařské kurzy pro děti (od 6 let) i dospělé startují 13. ledna 2018.  Doprava autobusy z různých částí Plzeňského kraje je zajištěna včetně obědů a celodenního zázemí vytopené tělocvičny.  Instruktoři Ski&Bike Špičák zajišťují výuku lyžování/snowboardingu také Nad Nádražím a Belvederu, říká Tereza Machová, vedoucí lyžařské školy ve Ski&Bike Špičák.

Lyžařská škola Ski&Bike Špičák má jako jedna z mála v oblasti akreditaci ministerstva školství k výuce a udílení kvalifikace instruktorů lyžování a snowboardingu.

Ve dvou úsecích rodinné sjezdovky Spodní Šance také vznikne za dobrých sněhových podmínek tzv. „Funline“, lehká a hravější forma trati na způsob skikrosu. Dlouhá bude celkem skoro 300 metrů, široká v průměru 10 metrů a kromě klopených zatáček nabídne i např. terénní vlny.