Home Zpravodajství Aktuálně Na Špičáku o ...

Na Špičáku o víkendu většinu sjezdovek pojede

Střídající se vlny počasí, které ovlivňují skoro každý týden této zimní sezonu, mají naštěstí svoji chladnou periodu vždy před víkendem. Na tuto sobotu a neděli bude tak většina sjezdovek Ski&Bike Špičák otevřená. Do dnešního čtvrtečního rána tady připadlo v horních partiích 10 cm sněhu, dole do 7 cm. Mráz pak tentokrát umožnil zasněžování nejen ve vrcholových částech, ale i ve spodních partiích areálu.

„ Ke všem dosud otevřeným sjezdovkám tak ještě přibude horní úsek černé Šance. Lyžovat se může  až k její nejstrmějšímu části, odtud se bude přejíždět na sjezdovku Slalomovou č.3. K dispozici nově budou i další spojovací úseky mezi jednotlivými tratěmi,“  řekl k aktuálnímu stavu provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Nepodaří se otevřít jedině nejníže položený cvičný areál pod hotelem Sirotek, ale středisko nabídne dětská hřiště a cvičné tratě na jiných místech. O víkendu se tady nekoná žádná akce, takže areál mají lidé bez omezení k dispozici.

Jen pro ilustraci, jak vypadalo střídání počasí na Špičáku v období od minulé soboty do dneška. V sobotu 20.2. napadlo od pozdního odpoledne do půlnoci cca 15 cm sněhu, hned po půlnoci začalo pršet a oteplilo se, takže většina z něj odtála. V pondělí pršelo skoro celý den, ale v úterý už se zase ochladilo, začal padat sníh a v noci z úterý na středu se navíc dalo spustit technické zasněžování.