Home Zpravodajství Z regionu Na stezku odv...

Na stezku odvahy s Klubem Uličník u zámku

V rámci Týdne nízkoprahových klubů již podesáté pořádá Česká asociace streetwork a 71 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly. Více než stovka akcí se koná v  nízkoprazích, a to všech s cílem upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas.

Jedním z nich je Klub Uličník  z Poběžovic na Domažlicku. Ten připravil pro malé i větší účastníky  Stezku odvahy, která cílí na posílení sebedůvěry jedince a  na  týmovou spolupráci. Je určena pro školní třídy, jejichž žáci po skupinkách budou překonávat nástrahy pěti stanovišť. Budou muset uhodnout záludnou hádanku, najít Husťáka ve sklenici s červi, proběhnout překážkovou dráhu, apod. Začátek je od 15 hodin u zámku na náměstí Míru v Poběžovicích.

Pro  zájemce bude navíc probíhat v mobilním Klubu JOBSHOP, jehož cílem je naučit přítomné orientovat se na pracovním trhu. Celá akce bude doplněna o promítání filmu FC Roma. Partnery celého odpoledne jsou Město Poběžovice a Agentura pro sociální začleňování. Vstup na veškeré aktivity je zdarma.

DALŠÍ ČLÁNKY