Home Zpravodajství Aktuálně Na víkend se ...

Na víkend se ochladí, hlásí meteorologové

Teplé a slunečné počasí můžeme podle meteorologů očekávat ještě dnes a zítra, v sobotu ale přijde studená vlna, která přinese citelné ochlazení.

Dnes bude jasno nebo skoro jasno, večer na západě Čech až oblačno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v Čechách místy až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 21 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s.

Předpověď na pátek slibuje jasno až polojasno, během odpoledne v západní polovině Čech až oblačno a později místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, v Čechách místy až 29 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině místy nárazy kolem 15 m/s. V Čechách se bude vítr večer měnit na jihozápadní až západní a v bouřkách přechodně zesílí.

V sobotu by mělo být oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku později srážky četnější. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na Moravě a ve Slezsku 19 až 23 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

V neděli bude podle meteorologů zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během dne od západu částečné ubývání oblačnosti a srážky ojediněle. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

V pondělí má být polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka říká, že bude polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a místy bouřkami. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, postupně 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C, uprostřed období místy až 26 °C.