Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Na záchraně ř...

Na záchraně řidiče v Passau se podílelo také operační středisko hasičů Plzeňského kraje

V úterý od osmi hodin ráno se příslušníci operačního střediska HZS Plzeňského kraje s kolegy z Olomouckého kraje a Společným centrem německo-české spolupráce v německém Schwandorfu podíleli na záchraně života českého řidiče kamionu, který zkolaboval v Německu na parkovišti poblíž Passau, před sjezdem z dálnice A3 na silnici B12.

Společné centrum německo-české spolupráce ve Schwandorfu je národní ohlašovací centrum pro území SRN. Slouží v něm němečtí i čeští operátoři.

“Řidič kamionu měl vážné zdravotní problémy. O pomoc si nezavolal na tísňovou linku, ale do České republiky majiteli autodopravy. Popsal mu přesně svůj zdravotní stav a zavěsil,” popsala tisková mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. Majitel autodopravy okamžitě vytočil tísňovou linku 112. Jeho volání přijalo územně příslušné KOPIS(Krajské operační a informační středisko) HZS Olomouckého kraje. Příslušníci KOPIS Olomouckého kraje předali na KOPIS Plzeňského kraje veškeré vytěžené informace, které následně operační důstojník postoupil Společnému centru německo-české spolupráce ve Schwandorfu.

“Na události bylo nejtěžší získat přesnou lokalizaci ohroženého řidiče. Přestože volání bylo zkomplikované několikanásobným předáváním informací, do čtvrt hodiny přišla do České republiky zpráva z Německa, že řidič je v péči zdravotnické záchranné služby,” dodala Pavla Jakoubková.

DALŠÍ ČLÁNKY