Home Zpravodajství Z Plzně Náplavka k sv...

Náplavka k světu. sbírá nové podněty do příští sezóny

Po letošní úspěšné sezoně festivalu Náplavka k světu. 0.2 hledají koordinátoři projektu nové podněty a výzvy pro příští rok! Právě proto zpracovali dotazník, který je veřejně přístupný na internetu. Jde o průzkum veřejného mínění zaměřený na novou lokalitu festivalu a jeho náplň. Právě netradiční označení 0.2. v názvu projektu odkazuje na nové místo v rámci plzeňských říčních břehů, které bylo pro ročník 2017 vybráno. Náplavka se letos poprvé konala na Roudné na levém břehu řeky Mže a po několika letech se tak poprvé přemístila ze zažitých břehů řeky Radbuzy na Anglickém nábřeží.

,, Krok posunout se dál po proudu řeky jsme zvažovali již v průběhu ročníku 2016, kdy se začalo mluvit o realizaci revitalizace Anglického nábřeží podle studie, které si město od nás adaptovalo. Tato studie na využití levého břehu řeky Radbuzy, kde jsme se snažili festival Náplavky realizovat čtyři roky, vycházela z podobného dotazníkové šetření, který jsme nově zpracovali i pro lokalitu na řece Mži. Je to nezbytný podklad a výchozí bod pro práci s novým místem. Doufáme, že naši snahu o zpřístupnění dalšího kousku říčního břehu v rámci centra Plzně dotáhneme stejně daleko jako se nám to podařilo v úseku mezi Štruncovými sady a lávkou k bývalému Kulturnímu domu.” objasňuje ředitel spolku k světu. architekt Jakub Mareš.

Dotazník je volně přístupný bez registrace na internetové adrese festivalu http://www.naplavka.ksvetu.cz.

Vyplnění dotazníku je čistě anonymní záležitost a nezabere ani deset minut, ale tvůrcům festivalu nesmírně pomůže. ,,Posun po proudu dál bereme jako logický krok kupředu směrem do budoucna. Jsme moc hrdí na to, že se o břehu řeky Radbuzy díky festivalu začalo mluvit a že v současné chvíli se zpracovávají podklady k realizaci jeho obnovy. Lokalita u řeky Mže je však pro nás nová, a přestože se festival letos povedl, chtěli bychom být příští rok ještě lepší a nabídnout návštěvníkům to, co jim letos chybělo a zapracovat právě nové podněty z ankety. Již v průběhu festivalu jsme potkali spoustu obyvatel Roudné a přilehlých částí centra města. Někteří k nám sami chodili s nápady, někteří samozřejmě i se stížnostmi. Všechny tyto reakce jsou velmi cenné pro to, aby festival bavil a zvyšoval stále svoji úroveň, “ říká koordinátorka projektu Hana Boříková.