Home Zpravodajství Aktuálně Nejvíc lidí v...

Nejvíc lidí volilo v Polánce na jižním Plzeňsku. Vítěze Václava Chaloupka si ale nevybrali

Ve druhém kole voleb do Senátu v obvodě č. 7 Plzeň-město přišlo nejvíc lidí v Polánce u Nepomuka. Senátora si přišel vybrat skoro každý druhý občan, přesně 42,11 procenta. Z 38 zapsaných voličů jich vhodilo svůj hlas do urny šestnáct. Dvanáct lidí volilo Dagmar Terelmešovou (ČSSD) a jen čtyři hlasy získal vítěz v obvodě Václav Chaloupek (OPAT).

Přes 40 procent volební účasti mělo ještě Týniště u Přeštic. Z 37 zapsaných voličů dalo jednomu ze dvou kandidátů hlas patnáct. Vítěz Chaloupek získal devět, Terelmešová šest.

Naopak nejméně lidí přišlo k volbám ve Vsi Touškově – 4,27 procenta. Z 281 zapsaného voliče vybíralo jen dvanáct. A hlasování tam dopadlo nerozhodně: 6 hlasů vítěz Chaloupek, 6 hlasů poražená Terelmešová.

Druhé kolo senátních voleb vyhrál Václav Chaloupek se ziskem 60,71 procenta hlasů a státá se tak senátorem obvodu č. 7 Plzeň-město. V duelu porazil Dagmar Terelmešovou, která v horní parlamentní komoře svůj mandát obhajovala. Terelmešovou volilo 39,28 procenta lidí.

Dagmar Terelmešová bodovala zejména v menších obcích. V Životicích u Nepomuka získala 71 procento hlasů. Ve Dnešicích, Mlýnském Struhadle a ve Střelicích, kde tradičně vítězí levicoví kandidáti, získala přes 65 procent. Ve “svých” Dobřanech, kde je současně místostarostkou, jí dalo hlas 746 lidí, tedy skoro 67 procent.

Václav Chaloupek dostal nejvíc hlasů ve větších obcích a ve městech. V druhém plzeňském obvodu si získal 72 procent lidí a ve Starém Plzenci ještě o dvě procenta více. Zřejmě zabralo jeho heslo na plakátech, že doma je tam, odkud vidí Radyni.