Home Zpravodajství Aktuálně Nemocnice Plz...

Nemocnice Plzeňského kraje bodovaly v celorepublikovém hodnocení spokojenosti pacientů

Při vyhlašování celostátního hodnotícího projektu Nemocnice ČR 2017, kde se hodnotí bezpečnost a spokojenost pacientů,  velmi výrazně uspěly Nemocnice Plzeňského kraje. Například Domažlická nemocnice skončila druhá v celkovém hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů a společně s Klatovskou nemocnicí se objevila na předních místech některých dílčích hodnocených ukazatelů, jako jsou doba čekání nebo spokojenost s přístupem lékaře.

Domažlická nemocnice myslí na pohodlí pacientů, foto KRALIK.

Nemocnice Plzeňského kraje se hodnotí v kategorii malých a středních nemocnic. Kromě stříbra za  bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů si totéž umístění Domažlická nemocnice odnesla i za nejkratší dobu čekání a  za nejútulnější čekárnu. Klatovské nemocniční zařízení dokonce zvítězilo v rámci hodnocení pacientů za spokojenost s přístupem lékaře i s přístupem sestry, bronzovou příčku získala nemocnice

Na spokojenost hospitalizovaných pacientů vsadila Klatovská nemocnice

za spokojenost v komunikaci se sestrou.

 

„Spokojenost pacientů  sledujeme a vyhodnocujeme celý rok. Výsledky jsou kontinuálně velmi pozitivní, takže dobré umístění není až takovým překvapením. Výsledky jsou příjemné a povzbuzující,  ale zároveň i zavazující, abychom nepolevovali,“ uvedl mluvčí Nemocnice Plzeňského  kraje Jiří Kokoška.