Home Zpravodajství Sport Nic není hoto...

Nic není hotové, ví fotbalisté Plzně před odvetou s Larnakou

Ve středu ráno vyrazili hráči Viktorie Plzeň z pražského hotelu na Letiště Václava Havla, odkud se okolo půl desáté vydali přímo do Larnaky. Po zhruba třech a půl hodinách strávených v letadle dorazili hráči na největší kyperské letiště, z nějž zamířili přímo na hotel.

foto: FCVP

V Larnace je přivítalo letní počasí, při příletu panovala v nejstarším kyperském městě vedra okolo 32°C. „S tím jsme ale počítali, takže nás to nijak nepřekvapilo. Myslím si, že nebude problém se tomu přizpůsobit,“ nedělá si z toho velkou hlavu záložník Jan Kopic, který byl včera nominován do reprezentačního týmu na kvalifikační duely s Německem a Severním Irskem.

„Do Larnaky letíme plni očekávání. Chtěli bychom postoupit a věříme, že to zvládneme. Dvojzápas máme dobře rozehraný, ale uvědomujeme si, že ještě není nic hotového. Čeká nás ještě těžký zápas. Je pravda, že v prvním poločase úvodního zápasu v Plzni měl náš soupeř několik šancí. Rozebrali jsme si naši hru u videa a věřím, že navážeme na druhou půli tohoto zápasu, která z naší strany byla lepší,“ říká David Limberský. „V Larnace chceme začít lépe než doma, chceme určitě vstřelit první gól, který by nám do zápasu pomohl,“ dodává. Dobře rozehraný dvojduel chtějí Západočeši na Kypru přetavit v šestý postup do základní skupiny z posledních sedmi let. „Máme před sebou zápas o všechno. Dobře jsme se na zápas připravili, takže věřím, že nebudeme šťastnějším týmem, ale že budeme lepší a dokážeme postoupit,“ zůstává odhodlaný Limberský.

„Myslím, že důležitý bude vstup do utkání. Po domácím zápase jsme měli video delší, než je obvyklé. Vysvětlili jsme si, kde jsme chybovali, většinou se jednalo o zbytečná individuální zaváhání,“ přidává se záložník Jan Kopic. „Doma budou hrát asi otevřenější fotbal než v Plzni, kde nastoupili s pěti obránci. Musíme si dávat pozor na jejich ofenzivní fázi a využívat okének v obraně například k rychlým brejkům,“ přemýšlí Kopic.