Home Zpravodajství Politika Novým předsed...

Novým předsedou českých Mladých konzervativců je Plzeňan Milan Vyskočil

Novým celostátním předsedou Mladých konzervativců se stal Milan Vyskočil z Plzně. Ve vedení střídá rovněž Plzeňana Jiřího Fremra, který byl předsedou devět let a letos již nekandidoval. “Chci pracovat, chci jezdit po republice, navštěvovat vaše kluby,” uvedl bezprostředně po svém zvolení. Vyskočil získal v tajné volbě 109 ze 120 platných hlasů. Mladí konzervativci to uvádějí na svém Facebooku.

Mladí konzervativci jsou líhní české politiky. Jejich členy byli v minulosti bývalý olomoucký primátor a někdejší poslanec ODS Martin Novotný, někdejší ministr spravedlnosti za ODS a současný europoslanec a šéf TOP 09 Jiří Pospíšil. Z Mladých konzervativců šli do vysoké politiky také bývalý ministr vnitra ODS Ivan Langer a europoslanec Jan Zahradil (ODS).

“Je mi ctí, že jsem se mohl stát předsedou největší mládežnické politické organizace v České republice. Beru to jako závazek. Chceme a budeme pracovat ve prospěch hodnot svobody, tradice a národních zájmů,” řekl po svolení na pražském kongresu nový předseda Mladých konzervativců Milan Vyskočil.

Mladí konzervativci jsou zapsaným spolkem mladých lidí ve věku 15 až 35 let. Jejich cílem je prosazovat konzervativní a liberální hodnoty. Chtějí formovat a sdružovat schopné, aktivní a sebevědomé mladé lidi, kteří dokáží převzít odpovědnost sami za sebe, za svou rodinu, obec i stát. “Pracujeme na sobě. Přemýšlíme a diskutujeme, jak zlepšit situaci v naší zemi i ve světě. Spojuje nás to, co nás baví. Vedle vzdělávacích akcí se proto zaměřujeme i na teambuildingy a akce, které rozvíjejí naše schopnosti,” píší ve svém programu.