Home Zpravodajství Sport O víkendu se ...

O víkendu se na hřišti Slavia Plzeň konalo další kolo T-ballové soutěže dětí

V sobotu 13.5. pokračovala na hřištích Slavie Plzeň T-ballová soutěž divize ZÁPAD. Sešlo se všech 8 družstev.

V základní skupině A obsadili první místo hráči Eagles Praha po třech vysokých výhrách. Druhé Spectrum přehrálo Joudrs B (Royal) a těsnou výhrou i Slavii Plzeň. Slavia potom o bod prohrála i v B družstvem Joudrs (Royal).

Ve skupině B jen hráči Mostu více prověřili třetí družstvo Joudrs C – Orange a prohráli v pěkném utkání 8 : 9. V souboji o třetí místo ve skupině těsně zvítězil SC 80 Chomutov a společně Joudrs A (Grey) postoupili do skupiny o 5.místo.

Ve skupině o 5. místo v utkání třetího ze skupiny A se čtvrtým z B skupiny potřetí prohráli Slávisté o jediný bod tentokrát s SC Chomutov. V druhém utkání  3B – 4A bylo lepší Joudrs B (Royal) a přehráli oddílové kolegy z A družstva (Grey) 12: 9. V utkání o 5. místo o bod zvítězil SC 80 Chomutov nad “B” Joudrs (Royal) 15 : 14. V zápasu o 7.místo vyhrála Slavia Plzeň svůj první zápas v soutěži nad “A” Joudrs (Grey).

Ve finále byli tentokrát šťastnější Oranžoví Joudrs C, kteří v nejhezčím utkání dne přehráli Eagles 15 : 16. Zápas o 3.místo byl také jen o bod. Painbusters vyhráli nad Spectrem 10 : 9.

Pořádající klub Slavia Plzeň se organizování turnaje zhostil se ctí. Nechyběly oblíbené nafukovací prvky pro prezentaci softballu – nafukovací pálkařský tunel a skákací hrad ve tvaru softballového hřiště, což ocenili především nejmladší diváci. Těch se společně s rodiči na hřišti Slavia Plzeň v Českém údolí sešlo několik desítek.

Pro hráče Slavia Plzeň to byl letošní první turnaj a první možnost poměřit síly s ostatními družstvy. Na začátku tedy byla na plzeňských hráčích vidět nervozita a lehká nejistota. Řada z nich hrála skutečný softballový zápas prvně. V průběhu turnaje se ale plzenští postupně zklidňovali. Předváděli kvalitní výkon na pálce, přibývaly i hezké obranné zákroky. Tentokrát chybělo trochu sportovního štěstí – 3 zápasy Plzeň prohrála o jediný bod a zvítězila až v posledním zápase o 7. místo nad týmem SK Jouders Praha. Tento zápas byl jednoznačně v režii Slavie, hlavně díky bezchybné hře Matěje Kazimoura na nadhozu a Václava Válka na první metě. Ti se postarali o většinu autů v obraně. Konečný výsledek 16:3  svědčil o jasné převaze Plzně.

Další turnaj v T-Ballu se odehraje 17.6. v krásném softballovém areálu pražských Jouders. Doufejme, že se tentokrát Plzeň probojuje do bojů o medaile.

Již tuto sobotu ale vyjíždí družstvo Slavia Plzeň na turnaj v Coachballu do Sezimovo Ústí, tak držme plzeňským palce.