Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Objednala si ...

Objednala si psa za 4 tisíce přes internet. Zaplatila 20 tisíc a psa dosud nemá

Policisté přijali oznámení od 27leté ženy o podvodu na internetu.  Poškozená reagovala na nabídku inzerátu ohledně prodeje anglického buldoka, který byl nabízen za částku necelých pět tisíc korun. Poškozená komunikovala s osobou, se kterou se domluvila, že prodej proběhne přes agenturu. Tato agentura následně požadovala zaslání smluvené částky za psa přes společnost se sídlem mimo Českou republiku.

Poškozená po domluvě zaslala smluvenou částku. Následně ji však agentura žádala o další necelé tři tisíce za pojištění a stravu. O pár dní později přišel nový požadavek o zaplacení dalších prostředků ve výši přesahující deset tisíc korun. Před sdělením, že zakoupený pes byl ženě odeslán, zaplatila ještě jednu částku ve výši přesahující tři tisíce korun. Do současné doby však žena zvíře neobdržela. “Poškozená byla ještě kontaktována, aby zaplatila stejnou cestou částku 700 euro za karanténu psa. Přestože již tuto částku nezaplatila, přišla o více jak dvacet tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. Případem se nadále zabývají a po pachateli skutku pátrání,” doplnila policejní mluvčí Hana Kroftová.

Nejen v souvislosti s tímto případem policisté nabádají k obezřetnosti při nakupování přes inzertní portály. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak z lidí vylákat peníze. Stačí pouze nabídnout fiktivní prodej na portál a poté zboží nedodat. Bohužel lidé reagují na zdánlivě lákavé a podezřele výhodné nabídky. Vždy pamatujte, že internetový prodejce je anonymní, pokud tedy nekupujete od ověřeného prodejce. Policie doporučuje, aby si nakupující vždy raději zvolili klasický způsob placení na dobírku.