Home Zpravodajství Sport Obrovský úspě...

Obrovský úspěch plzeňských atletek v soutěži družstev, braly 2. místo

Nebývalý úspěch se vydařil ženskému týmu AK Škoda Plzeň na 1. kole Česká spořitelna extraligy, když se umístil na vynikajícím druhém místě hned za ženami USK Praha, a to před ostravskými Vítkovicemi a brněnským Olympem.

Převážně domácí odchovankyně posílené o několik zahraničních závodnic oslnily svými výsledky a rázem se katapultovaly mezi medailové aspirantky v soutěži družstev. Po prvním kole mají totiž atletky AK Škoda nejlepší výchozí pozici ve své novodobé historii v nejvyšší české soutěži družstev. Tímto výsledkem si již navíc prakticky zajistily účast na Mistrovství ČR družstev konaného 10. září přímo v Plzni.

Mužská část extraligového týmu AK Škoda Plzeň při své premiéře v nejvyšší soutěži skončila na předposledním sedmém místě. Věkově poměrně mladé plzeňské družstvo dozrávajících atletů po bojovném výkonu předčilo pouze atlety ostravských Vítkovic a o překvapení se tedy nepostaralo. Pokud však budou chtít muži AK Škoda pomýšlet o účasti na MČR družstev, konajícího se na jejich domácím stadionu v Plzni, budou se muset při 2. kole v Ostravě vydat ze všech sil a umístit se minimálně o jednu příčku lépe. O největší bodový přínos z našich kmenových závodníků se postaral Jiří Kubeš, kterému se na překážkách podařilo časem 14,40 zdolat i limit na mistrovství Evropy do 22 let a přidal se tak už k dalším dvou našim limitářům Forejtovi a Skypalové. “Pevně věříme, že jmenný seznam závodníků co splní limit na světové a evropské šampionáty se nám letos ještě o hodně rozroste,” dodal za AK Škoda Plzeň jeden z trenérů a funkcionářů Michal Černý.