Home Zpravodajství Hlavní zprávy Osmá výhra v ...

Osmá výhra v řadě. Plzeň veze tři body z Liberce, řádil třígólový Mertl

Plzeňští hokejisté ve 25. kole extraligy potvrdili svoji aktuální formu. Z horkého ledu Liberce, odkud se body nevozí příliš často, odjíždí svěřenci Martina Straky nadmíru spokojeni. Výhru 5:2 zařídil hattrickem Tomáš Mertl, po jednom gólu přidali Peter Čerešňák a David Stach.

Utkání už od začátku splňovalo očekávané parametry. Oba celky se nebály přitvrdit, což značně ovlivnilo počet častí v úvodních minutách. Přeci jen ale málem zvedl diváky ze sedadel šikula Ordoš. Ten se elegantní stahovačkou postaral o obelhání dvou obránců a nečekaně se prokličkoval až před překvapeného Svobodu. Gól z šance nakonec nebyl, ale akce to byla nadmíru pěkná. Ozvali se i Indiáni a konkrétně Petr Straka. Ten se svou příležitostí na rozdíl od libereckého útočníka až tak nezabýval a jednoduše poslal puk na Januse. Trefil vzdálenější tyč. V patnácté minutě se ještě připomněl Bulíř, který dostal zpozabrankovou nabídku od Bakoše, první třetina ale patřila brankářům a ten plzeňský byl u své tyče včas. Prostřední část nabídla hned na začátku dva momenty, při kterých kotouč poletoval kolem Svobody. Nicméně Lakatoš se Krenželokem své příležitosti nevyužili, když puk za již ležícího gólmana dopravit nedokázali.

Možná i z tohoto důvodu přišel soupeřův trest. Západočeši převzali iniciativu,nejprve Kratěnův zkušený průnik defenzivou našeho celku zastavil skvělým zákrokem Janus, pak vystřelil od modré Peter Čerešňák, liberecký brankář na pokus kvůli cloně neviděl a hostující střídačka se poprvé radovala. Tygři bojovali. Do velké šance se po Ordošově pasu dostal Martin Bakoš, jeho otočka zakončená ranou z bekhendu ale branku minula. Následně se provinil faulem Martin Ševc a Indiáni měli k dispozici přesilovou hru. Po pohledné kombinaci Gulaše, Kratěny a zakončujícího Tomáše Mertla zvýšili své vedení na dvoubrankové.

Šelmy tak měly v závěrečném dějství nelehký úkol. Vstřelit lídrovi minimálně dvě branky. Šanci na snížení rozdílu v brankách měl Jelínek, nicméně na plzeňského brankáře si nepřišel. Poté Jaroslav Vlach svedl pěstní souboj s Davidem Kvasničkou, který Tygry poslal do oslabení. A Západočeši ukázali, že početní výhody sehrávat umí. Tomáš Mertl procedil puk mezi výstrojí Januse. O chvíli později to s naším mužstvem vypadalo ještě hůř, do útočného pásma si chytře najel David Stach, využil mezery mezi beky a táhlou ranou skóroval. Na ledě si poté ve férové kanadské bitce rozdali nespočet ran Hollweg s Maierem. A libereckou střídačku souboj viditelně nabudil a nakonec se dočkala i gólového úspěchu. Zblízka překonal Svobodu Marek Kvapil. Tygři nakonec vyzkoušeli hru bez brankáře, na levé straně ukořistil kotouč Tomáš Mertl a dovršil hattrick. V poslední minutě ještě jednou rozradostněl halu Michal Bulíř, na výsledku ale již tato trefa nic nezměnila.

hcplzen.cz