Home Zpravodajství Aktuálně Peklo na plze...

Peklo na plzeňském náměstí

Vánoční trhy v Plzni jsou již v plném proudu. Na každý den přichystali organizátoři jiný program a 5. prosinec tradičně patří čertům, Mikulášům a andělům. Organizátoři vánočních trhů ve spolupráci s Muzeem strašidel v Plzni na to nezapomněli a nabídli dětem program s příznačným názvem Peklo plné čertů.

K radosti dětí zde nebylo vidět jen čerty. Naštěstí byl nablízku Mikuláš, aby na pekelné muže dohlížel. Děti mají v tento den obvykle rozporuplné pocity – na jednu stranu se těší na nadílku dobrot a drobných dárků, ale na druhou stranu se trochu bojí, protože neví, co je čeká. Jestli je čeká odměna ve formě pytlíku plného sladkostí nebo záplatovaný pytel, v kterém s čertem poputují do pekla. Zpytují svědomí a doufají, že vše nakonec dobře dopadne.

Program akce byl vskutku bohatý – nechyběla šermířská show, přehlídka čertů následovaná dalšími čísly rohatých. Děti si zpříjemnily odpoledne a večer pochoutkami ze stánků a dospělí se zahřívali svařákem, ovocným punčem nebo medovinou.

Tak velké setkání s čerty se na plzeňském náměstí konalo vůbec poprvé. A slavilo úspěch. Program vánočních trhů zdaleka nekončí. Můžete se těšit ještě na celou řadu koncertů či zpívání tradičních vánočních koled.