Home Zpravodajství Sport Pěkný zápas, ...

Pěkný zápas, hodnotil hokejista Kadlec netradiční zápas s Jižní Koreou

Neobvyklého soupeře přivítali v přípravě plzeňští indiáni. Své síly s týmem z české extraligy přijela změřit reprezentace Jižní Korey. Diváci viděli hodně vyrovnaný zápas, který nakonec vyhrála Škodovka 2:1 na nájezdy.

Plzeň se potřebuje dobře připravit na start ligy a nezkazit začátek sezony, jako se to stalo loni. I proto berou Západočeši i přípravná utkání vážně. „Byl to pěkný zápas. Hrálo se nahoru a dolů, hra měla tempo. Přišlo hodně lidí, viděli prodloužení i penalty. Myslím si, že to bylo dobré utkání. Plzeňský útočník dokázal najít také silné stránky dnešního soupeře indiánů. „Jsou velmi rychlí, silní na puku a hlavně organizovaní. V první třetině jsme udělali pár chyb a Korejci se okamžitě dostávali do přečíslení. Nehrálo se moc do těla, ale o to víc se bruslilo,“ shrnul plzeňský obránce specifika utkání s exotickým soupeřem.

Konfrontace s českým hokejem je pro tým Jižní Korey velmi důležitá, protože se s Čechy potkají na nadcházejících olympijských hrách ve skupině. Trenér hostujícího týmu Jim Paek proto neřešil ani tak výsledek zápasu, jako spíše předvedenou hru. „Přijeli jsme sem na trénink, není to o tom vyhrát nebo prohrát. Důležitá je zkušenost, konfrontace se špičkovými soupeři a různými ligami. Přijeli jsme do Čech hlavně posbírat zkušenosti a myslím si, že se nám to podařilo.“ Český hokej dokázal hráče se zkušenostmi z NHL a v současné době kouče asijského týmu překvapit. „Češi byli velice rychlí, dokázali vytvořit velmi silný dlouhodobý tlak, jsou důrazní a velmi šikovní.“ Trenér ale nezapomněl pochválit ani svůj tým. „Jsem na nás pyšný, kdykoliv vstupujeme na led. Přeji si, abychom spolu mohli strávit více času. Hráči pracují velmi tvrdě, poslouchají a snaží se dělat přesně to, co se jim řekne. Zároveň to jsou skvělí lidé, což velmi oceňuji.“ Korejští hráči po skončení zápasu předvedli velmi sympatické gesto, kdy se poklonili plzeňským fanouškům a poděkovali jim tak za skvělou atmosféru na stadionu.

hcplzen.cz