Home Zpravodajství Hlavní zprávy Petr Bende po...

Petr Bende potěšil Plzeň. V areálu pivovaru ukázal, jak široký repertoár má

Poslední červencový koncert v rámci letošního Léta v Prazdroji obstaral populární zpěvák Petr Bende s jeho bandem. Předskokanem hlavního programu byla skupina LIWID z Karlových Varů.

Na koncertě na nádvoří Plzeňského Prazdroje Petr Bende předvedl, že je opravdu všestranným muzikantem i zpěvákem. Dokázal, že umí upravit a zazpívat věci, ať už klasické, např. semaforský Pramínek vlasů, který si, jak přiznal, nechal požehnat přímo od Jiřího Suchého, ale třeba i moravskou lidovou Za horama je dědina. Zážitkem bylo vyslechnout i píseň Utonout z alba Restart, o které říká, že její melodii v sobě nosil dlouho a že představuje pro něj touhu po volnosti a svobodě. Petr Bende zazpíval i další skladby z jeho alb, např. Anděl perutí má i některé novinky a svěřil se, že v Plzni strávil s jeho kapelou skoro celý den a “že mu zde bylo moc fajn”. Nadšení diváci si vynutili i dva přídavky. A když i hrozící nebe si dalo říct, odcházeli všichni v dobré náladě a spokojeni. Léto v Prazdroji má za sebou další velmi zdařilý koncert.

Petr Bende je zpěvák, jehož hudební kariéra odstartovala už v pěti letech, kdy dostal své první bicí. Následně absolvoval osm ročníků ZUŠ ve Velké Bíteši, obor klavír, hudební teorie a orchestrální hra. Navštěvoval také soukromé hodiny hry na bicí nástroje u profesora Pavla Šumpíka v Brně. K těmto nástrojům, které začal Petr postupně zvládat, přibyla ještě kytara a foukací harmonika. Skutečným průlomem Petra Bende do českého hudebního dění byla v červnu 2005 stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar.

Více fotek najdete zde.