Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeň prohrál...

Plzeň prohrála na ledě Litvínova, i přesto jde ale do čela tabulky

Hokejisté Škody Plzeň podlehli ve 14. kole extraligy Litvínovu na jeho ledě 1:2 v prodloužení. Západočeši šli brankou Stacha do vedení, domácí ale vyrovnali a v prodloužení rozhodl proměněným trestným střílením Gerhát. Díky zaváhání Komety jde ale Škodovka do čela tabulky.

Zápas začal velkou šancí Indrák, kterého v jízdě oslovil přihrávkou Kubalík, střela však zamířila těsně mimo. Podobně si na druhé straně vedl i Trávníček, jenž ideálně netrefil příhru před poloodkrytou klec soupeře. Následně se hezky háčkoval útočnou třetinou Preisinger, nakonec předložil Kodýtkovi, který rozezvučel brankovou konstrukci. Indiáni vzápětí museli do čtyř, ale obětavými zákroky Svobodovi ulehčili práci, když srazili rány Sörvika i Matouška. Již v pěti na obou stranách se do černého nesmyslu opřel Schleiss, Petrásek zakročil ramenem. Za domácí zahrozil Baránek, jeho pokus skončil v lapačce gólmana Západočechů. Pak se již skóre měnilo. Litvínov dvakrát v rychlém sledu fauloval, čehož modrobílí využili ke krásné kombinaci, kterou nakonec po příhře Mertla od tyče k tyči zakonči prakticky do prázdné David Stach. Verva ovšem poměrně brzy srovnala krok. Kubát se od levého mantinelu protáhl mezi dvěma soupeři k bekhendovému zakončení z mezikruží, které Svoboda neudržel a s bleskurychlou dorážkou přispěchal Jakub Černý. Do sirény měl dokonce obrat v utkání na holi Hübl z mezikruží, plzeňský muž s maskou se ale vyznamenal.

Z podobné pozice hned zkraje prostředního dějství vypálil Lukeš po příhře z levé strany, proti byla lapačka Svobody. Stejný hráč poté musel na trestnou lavici a trnul při šancích Gulaše. Ten se nejprve protáhl po levé straně až před Petráska, kterého nepřekonal ani dorážkou. Po chvilce navíc orazítkoval břevno. Podobně, taktéž v početní výhodě, zahrozil i sám Lukeš. Ten obdržel puk na levou stranu a bekhendem zakončil do tyče. Pěknou ránu vypustil od modré také Pilař a jen těsně minul břevno. Již ve druhé polovině utkání museli do tří také hosté, ale se situací si poradili. Jedinou nebezpečnější šanci Vervy – ránu Sörvika – hráči zastavili ještě před svou svatyní. Když pak těsně před druhou sirénou tečoval Indrák těsně nad, měla velké drama rozhodnout až závěrečná dvacetiminutovka.

Tu odšpuntoval Kubalík, mířil hezky nad beton, ale z pravého kruhu vzdálenější tyč těsně minul. Po chvilce si mezi kruhy našel odražený kotouč Sklenička, v krkolomné pozici ovšem nezamířil přesně. Modrobílí pokračovali v aktivitě a Indrák bekhendem našel v dobré pozici Kracíka, jehož zakončení skvělý zákrokem zlikvidoval Petrásek. Dali o sobě ale vědět i hráči Vervy. Pilař si sjel mezi kruhy a příklepem nechal vyniknout také Svobodu. Z podobného místa vypálil i Lukeš, který si našel odražený puk, zamířil těsně nad. Do vývoje utkání se snažil promluvit Hanzl, jenž šikovně tečoval pobídku Nejezchleba, hostující muž s maskou byl proti. Indiáni si vzápětí zahráli přesilovou hru, ovšem povedené rány Gulaše a Kubalíka na Petráska neplatily. V závěru duelu již oba celky spíše čekaly na chybu soupeře, která ovšem nepřišla a indiáni tak neprohráli v základní hrací době již dvanáctý duel v řadě.

V prodloužení ovšem pro modrobílé přišla komplikace v podobě vyloučení. Domácí trenéři si ještě vyžádali oddechový čas, ale ani to nepomohlo. Západočeši střely obětavě blokovali a jediná, která prosvištěla – Kubátova – zamířila těsně nad. Nakonec ale černožlutí přeci jenom udeřili. František Gerhát se dostal za obranu Plzně v poslední minutě prodloužení a byl faulován. Duel z nařízeného trestného střílení rozhodl parádním klamavým pohybem, kterým si rozhýbal plzeňského brankáře a jednou rukou zasunul puk kolem betonu do sítě. I zisk bodu ale pro Plzeň znamená, že se dotáhla na vedoucí Kometu a o skóre šla na první místo.

hcplzen.cz