Home Zpravodajství Sport Plzeň pustila...

Plzeň pustila na hostování beka Janžu

Obránce Viktorie Plzeň Erik Janža bude v následující sezoně nastupovat v dresu kyperského Pafos FC, kam odchází na roční hostování.

Slovinský fotbalista chyběl ve výpravě Viktorie, která mířila na soustředění do rakouského Westendorfu. V tu dobu se již dolaďovalo jeho hostování na Kypru. K uzavření dohody mezi oběma kluby došlo a Erik Janža je tedy již ve svém novém působišti. „Erik sám cítil, že potřebuje větší herní vytížení, než tomu bylo v minulé sezoně. Proto jsme se domluvili na tom, že půjde na roční hostování,“ okomentoval vše Adolf Šádek, generální manažer Viktorie. „Zájmem hráče i náš je, aby pravidelně nastupoval,“ dodal.

Do týmu nováčka kyperské ligy si Erika Janžu vyhlédl slovinský trenér, jenž jej vedl během angažmá v NK Domžale. Erik Janža přišel do Viktorie ze slovinského týmu NK Maribor, v červenomodrém dresu nastoupil v sezoně 2016/2017 do třech utkání.
Ke vší smůle Plzeňanů vedení Viktorie domluvilo hostování těsně předtím, než se na soustředění zranili beci Limberský, Hubník a Kovařík. Posledně jmenovaný je sice původem krajní záložník, trenér Pavel Vrba ho ale v přípravě zkoušel právě na postu krajního beka.