Home Zpravodajství Z Plzně Plzeň se dozv...

Plzeň se dozvěděla, co to znamená být Beznadějný případ

Gymnázium Luďka Pika v Plzni ožilo v úterý příjemnou atmosférou křížků a koleček. Devatenáct skvělých týmů základních i středních škol se rozhodlo bojovat o pohár a tři postupová místa do krajského turnaje.

Po rozlosování do tří skupin po pěti a do jedné skupiny se čtyřmi týmy začali studenti z devíti různých škol odehrávat své první pIšQworkové souboje. Do pavouka se ze tří základních škol bohužel neprobojovala ani jedna. V boji o první místo zůstali jen čtyři školy z devatenácti. Domácí týmy zůstaly v turnaji všechny tři a stejně tak SPŠ dopravní měla v play-off patnáct studentů. Beznadějný případ, jediní zástupci Masarykova gymnázia, se bez problémů probojovali až do semifinále a tým SPŠE 1 si vedl podobně úspěšně.

V semifinálových zápasech se postavil tým SPŠE 1 proti GLP1 a Beznadějný případ proti GLP 2. Do finále se probojovali, jak se dalo čekat, GLP 1 a Beznadějný případ. O třetí místo se mezitím utkali GLP 2 a SPŠE 1.

Finálová napínavá hra netrvala dlouho. Třetí místo patří týmu SPŠE 1 a první místo a pohár získal Beznadějný případ, takže jeho hra nebyla vůbec tak beznadějná.

1.     místo: Beznadějný případ (Masarykovo gymnázium Plzeň) ve složení: Michal Polák, Petr Chalupský, Tereza Nováková, Adam Šebesta, Jan Pohořelý

2.     místo: GLP 1 (Gymnázium Luďka Pika) ve složení: Jan Löffelmann, Pavel Balda, Viktor Procházka, Martin Šůla, Tomáš Golubar

3.     místo: SPŠE 1 (VOŠ a SPŠE Plzeň) ve složení: Petr Železný, Martin Uhlíř, Tereza Šuldová, Jurij Gagin, Václav Hřebec

Ve více než stovce turnajů v pIšQworkách do 24. listopadu poměří síly přes 1350 přihlášených týmů. Z krajských kol vzejde celkem 24 vítězných týmů z České republiky i ze Slovenska, které se utkají o titul středoškolského mistra v piškvorkách 8. prosince 2017 na Fakultě sociálních studií MU v Brně.

Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Student Cyber Games. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a všech krajů České republiky. Spolupořadatelem pIšQworek je už od roku 2012 Masarykova univerzita v Brně. Hlavním partnerem již desátého ročníku pIšQworek je společnost Candy Plus.