Home Zpravodajství Aktuálně Plzeň uvidí s...

Plzeň uvidí souboj nejlepších juniorů a juniorek v krasobruslení

Plzeň bude na začátku února hostit Mistrovství ČR v krasobruslení pro rok 2016 v sólových kategoriích juniorů a tanečních párek žáků a Přebor ČR v sólových kategoriích seniorů. Událost se koná na malé hale HM Arény v termínu 5. a 6. února. Plzeň se role hostitele této významné krasobruslařské události ujala podruhé v řadě. Po loňském úspěchu a zvládnuté organizaci se nebála zvednout hozenou rukavici znovu.

Program odstartuje netradičně už ve čtvrtek, kdy západočeská metropole přivítá všechny závodníky a uspořádá slavnostní losování pořadí na páteční krátké programy. Ty odstartují povinnými tanci (mladšího žactva a žactva), poté prostor dostanou seniorky v rámci Přeboru České republiky, po nich svou soutěž zahájí juniorky a junioři. Závěrem pátečního programu budou volné tance, které rozhodnou o mistrovských párech v žákovských kategoriích.

Sobotní program přinese další tituly. Nejprve si je vybruslí seniorky a po nich pak juniorky. Vrcholem mistrovství ČR by měl být souboj ve volných jízdách v kategorii juniorů. Představit by se zde měli bratři Bělohradští (starší Jiří je vicemistrem České republiky mezi muži a startuje I na evropském dospělém šampionátu), Martin Bidař, který společně s Annou Duškovou (která se představí mezi juniorkami) získal mezi juniorskými sportovními dvojicemi úžasný úspěch na Finále Grand Prix – stříbrnou medaili! Do pořadí bude chtít promluvit i Petr Kotlařík z Brna.

Mezi juniorkami mimo již zmiňovanou Duškovou, jež bude obhajovat mistrovský titul z loňska, se plzeňské publikum může těšit na Elizavetu Úkolovou, reprezentantku ČR na minulých olympijských hrách, a také na Michaelu Lucii Hanzlíkovou, která na seniorském šampionátu brala stříbro. Plzeň se po pěti letech těší na svou účast – barvy západočeského klubu bude na domácím ledě hájit Lucie Urbanová.

Po skončení mistrovských soutěží prostor dostane tradiční Velká cena Plzně, která potrvá až do nočních nedělních hodin. V ní se představí i pětice Plzeňanek – nejmladší žačky Lucie Adamcová, Kristýna Březinová a Denisa Němcová. Její starší sestra Adéla společně s Danielou Šedivcovou budou bojovat mezi žačkami.

Pokud chcete vidět to nejlepší, co české mladé krasobruslení aktuálně může nabídnout, určitě si od 5. do 7. února najděte cestu na malou halu HM Arény. Vstupné je po všechny tři dny zdarma.