Home Zpravodajství Sport Plzeň viděla ...

Plzeň viděla atletickou elitu. Vyhráli muži Dukly a ženy USK. Domácí dívky slavily bronz

Plzeň hostila mistrovství republiky družstev a na západu Čech se radovali z obhajoby muži Dukly Praha a ženy USK Praha. Domácí družstvo žen AK Škoda Plzeň slavilo zisk bronzových medailí.

foto: M. Osvaldová

Dukla potvrdila, že je historicky nejúspěšnějším mužským oddílem, když letos získala již sedmapadesátý titul z dvašedesáti možných. Atleti z armádního sportovního klubu posbírali 239 bodů. Zdatnými konkurenty jim byli borci z Univerzity Brno, když brali stříbro se ziskem 236 bodů. Hranici dvou set bodů těsně pokořili i bronzoví Slávisté (201 b.).

Také ženská soutěž měla stejného vítěze jako v loňském roce, když se dalšího primátu dočkaly atletky z USK Praha. Pro vysokoškolačky se jedná o sedmadvacátý titul a už jen jedno prvenství je dělí od historicky nejúspěšnějšího Olympu Praha. Bodový součet vítězného týmu činil 269 bodů. Druhé místo bral Olymp Brno za 217 bodů a třetí skončila domácí Škoda Plzeň s 205 body.

Své umění v Plzni předvedlo několik hvězdných českých atletů a medailistů z nejrůznějších mezinárodních soutěží. Nechyběl například Pavel Maslák, Jan Kudlička, Jiřina Ptáčníková, Michaela Hrubá, Denisa Rosolová, Adam Sebastian Helcelet, Petr Svoboda či Radek Juška.

foto: M. Osvaldová

Za domácí významně bodovala účastnice olympijských her, běžkyně, Olena Kolesnyčenko, důležité body přidala také její kolegyně Tereza Petržilková, slavící v den závodu čtyřiadvacáté narozeniny, velký kladivářský talent Kateřina Skypalová, další kladivářka Lenka Valešová, překážkářka Anna Zekuciová či běžkyně Tereza Jonášová a vrhačky Cermanová se Süssnerovou.

„Je to obrovská radost. Možná lepší třetí než druzí, to by nás možná mrzelo, že jsme nevyhrály. Do příštího roku je to výzva, úroveň v našem družstvu roste,“ prohlásila běžkyně Petržilková, která během pár hodin zvládla celkem čtyři závody. „Nejtěžší byl asi hned ten první, čtvrtka je moji hlavní disciplínou. Takže jsem byla hodně nervózní, je to na domácí půdě před rodinou a přáteli, snažila jsem se je nezklamat. Těžká byla i  štafeta, tam už jsem měla jen poslední zbytky sil,“ komentovala Petržilková.

Spokojeností překypovala také další členka bronzového týmu domácích Denisa Majerová. „Jsem strašně nadšená, hodně jsme se o to snažili, jsem ráda, že se nám to splnilo. Každá medailová příčka je úspěch,“ uvedla Majerová, která si na domácím stadionu vyzkoušela také několik disciplín. Došlo mimo jiné i k situaci, kdy si v průběhu výšky odskočila na úsek nejkratší štafety. „Ta štafeta byla překvapení, že půjdu přímo během výšky. Počítali jsme, že na ní půjdu až dokončím výšku,“ doplnila Majerová.

Více fotek najdete zde.