Home Zpravodajství Sport Plzeňané věří...

Plzeňané věří v prolomení rumunské kletby. Budeme asi víc motivovaní než Bukurešť, tvrdí

Viktoriáni se chystají na jeden z podzimních vrcholů. Již zítra od 19:00 hostí rumunské FCSB v pátém utkání skupinové fáze Evropské ligy. Trenér Pavel Vrba bude stejně jako na Slovácku postrádat duo Krmenčík, Zeman.

„FCSB je silné mužstvo a my to moc dobře víme. Z každého předchozího zápasu si však hodláme vzít ponaučení. Věřím tomu, že to dopadne dobře a Bukurešť konečně porazíme. Hrajeme o všechno. Určitě budeme motivovaní více než FCSB, vzhledem k tomu, že soupeř má již zajištěný postup. Doufám, že se to projeví i na hřišti,” uvedl trenér Pavel Vrba. Západočeši v této sezóně hráli s FCSB tři zápasy, ani jednou ale nevyhráli. “Možná už to i bereme jako kdybychom hráli proti ligovému soupeři. Známe kvalitu FCSB, hlavně ta ofenzivní je výjimečná. Čeká nás kvalitní soupeř, proti němuž nás ale bude motivovat touha konečně zvítězit,“ dodal Vrba.

Z plzeňského celku je cítit, že chce rumunskému soupeři vrátit nelichotivé podzimní výsledky. „Řekl bych, že už to může být v osobní rovině, protože nás štve, když proti FCSB opakovaně neuspějeme. Věřím, že máme kvalitu na to zítra zvítězit. Motivace porazit Bukurešť je obrovská, protože pokud Lugano v souběžně hraném zápase neprohraje, my si v případě vítězství zajistíme postup,“ podotkl krajní bek David Limberský.