Home Zpravodajství Sport Plzeňská atle...

Plzeňská atletka Tereza Petržilková jede na ME družstev v atletice

Současný talent a mladá vycházející hvězda, členka AK Škoda Plzeň Tereza Petržilková si splnila svůj sen a pod vedením zkušeného trenéra, bývalého reprezentanta a mistra ČR v běhu na 400 metrů Jana Hanzla poputuje na ME družstev ve Francouzském Lille reprezentovat naše barvy ve štafetě žen na 400 m, kde se utká s evropskou špičkou současných čtvrtkařek po boku Denisy Rosolové, Heleny Jiranové a Marcely Pírkové.

Tato třiadvacetiletá sportovkyně začínala s atletikou teprve před třemi a půl lety, do té doby se žádnému sportu nevěnovala aktivně, natož na vrcholové úrovni. Pod taktovkou svého trenéra Jana Hanzla pilně trénuje třetím rokem.

Cíl této sezóny byl tedy víc než jasný. Nominace na závod družstev evropského šampionátu, kde přesně před osmnácti lety trenér poprvé obul tretry na evropském klání v té samé disciplíně.

Cesta k tomuto nemalému cíli ale nebyla jednoduchá. Terezu během zimní sezóny trápilo zdraví, ale i přes všechna úskalí, která sezónu doprovázela, se svého úspěchu dočkala. Odměnou za všechnu tu píli a přístup, který k atletice má, vybojovala titul vicemistryně v běhu na 400 m a mistryně ve štafetě v běhu na 4 x 400 m na Mistrovství ČR 2017 konaném v Třinci.

Sezóna ale pro Terezu ještě nekončí, s trenérem si stanovili cíl, stlačit čas na čtvrtce pod 54 sekund.

DALŠÍ ČLÁNKY