Home Zpravodajství Sport Plzeňská fotb...

Plzeňská fotbalová juniorka se Spartou remizovala

Sparta, posílena například o Karavajeva, Frýdka či Juliše se na hřišti Viktorie ujaai vedení, nicméně domácí celek, za který nastoupili i Kovařík s Živuličem, v 72. minutě dokázal vyrovnat na konečných 1:1.

Hostující tým se v Luční ulici bleskově ujal vedení 1:0. Po přihrávce z pravého křídla se do míče opřel Daniel Mareček, jehož podařená rána skončila za zády Dominika Sváčka. O čtvrt hodiny později si Pražané vytvořili další nadějnou příležitost, ovšem Traore poslal balon mimo branku. Viktoriáni se snažili hrozit z rychlých brejků, obrana Sparty byla ale dobře zorganizovaná. V závěru se ještě do dobré šance dostal útočník Lukáš Juliš, naštěstí pro domácí bylo jeho zakončení nepřesné.

Do druhého poločasu vstoupili sparťané aktivněji. V 55. minutě byli blízko druhé branky, ale nadvakrát na brankové čáře zastavil míč Jan Kovařík. Od té doby domácí celek převzal iniciativu hry a byl lepším týmem. Po zásluze tak přišlo vyrovnání, když po centru Kovaříka z rohu skóroval skvělou hlavičkou kapitán Rudolf Novák. Plzeň navíc byla blízko obratu, ale šance Arzbergera v 77. minutě skončila střelou nad bránu. Zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1.