Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňská poli...

Plzeňská policie vyšetřuje pokus o znásilnění

Policisté z Městského ředitelství policie Plzeň pátrají po neznámém pachateli, který je podezřelý ze spáchání trestných činů loupeže a znásilnění ve stádiu pokusu. K tomu mělo dojít 5. srpna okolo 11:30 v Plzni pod ulicemi Zborovská a Doudlevecká, u bývalé plovárny na zarostlém dětském fotbalovém hřišti na levém břehu řeky Radbuzy.

Poškozené ženě na místě pomohl svědek, který běžel v danou dobu směrem k papírenské lávce. Policistům by jeho svědectví pomohlo k objasnění případu.

Svědek je muž světlé pleti, stáří okolo 50 let, vysoký asi 180 cm, sportovní – hubené postavy. Na hlavě měl nasazenou kšiltovku a v obličeji byl hladce oholen. Oblečen byl do trička a kraťasů, vše v jasných barvách. Mluvil česky. Poškozené na místě udal, že bydlí v Plzni.

“Žádáme muže, který ženě pomohl, a zároveň žádáme všechny, kteří by měli informace ke svědkovi či k případu, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158,” řekla Veronika Hokrová z Krajského ředitelství Policie Plzeňského kraje.