Home Zpravodajství Sport Plzeňské Akad...

Plzeňské Akademiky povede jako asistent trenéra Jakub Koreis

Plzeňští Akademici mají v týmu novou tvář. Je jím Jakub Koreis, třiatřicetiletý odchovanec Škody Plzeň se zkušenostmi z AHL, který největší část kariéry strávil v brněnské Kometě, poté se vrátil do Plzně, kde však po roce ukončil profesionální kariéru.

„Když jsem dostal šanci, tak jsem hned věděl, že toho chci být součástí,“ říká zkušený útočník, ale i v současnosti především podnikatel. Nebude však studovat na vysoké škole a do toho prohánět na ledě o deset let mladší konkurenty, v týmu totiž bude pomáhat Tomáši Ceperkovi jako asistent trenéra. “Nebylo to tak, že bych si nějakým způsobem za každou cenu hledal cestu zpět k hokeji, ale spíš mě zaujal celý projekt EUHL a způsob, jakým Akademici Plzeň vystupují na veřejnosti. Když přišla šance, tak jsem ihned věděl, že bych toho chtěl být součástí,” prohlásil Koreis.

Jak dopadne premiéra Jakuba Koreise na plzeňské lavičce, to se dozví fanoušci už ve středu 11. října, kdy od 17:45 přivítají Akademici v Kooperativa Aréně trenčínské Gladiátory.