Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňské námě...

Plzeňské náměstí obsadili hasiči a převedli, že jen ten nejtvrdší přežívá

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem Plzeň, z. s. a Českou hasičskou sportovní federací uspořádal v sobotu na náměstí Republiky v Plzni  V. ročník závodu o Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje v disciplínách TFA – Toughest Firefighter Alive / Nejtvrdší hasič přežívá).

Soutěžit mohli příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků a členové SDH obcí. Závodníci byli rozděleni do tří věkových kategorií jako jednotlivci a dále mohla soutěžit družstva.

Tisková mluvčí HZS Plzeňského kraje, por. Mgr. Pavla Jakoubková, která soutěž také moderovala, přivítala před zahájením jednotlivých soutěží hlavní hosty závodu, a to ředitele HZS PK brigádního generála Ing. Františka Pavlase, generálního ředitele HZS pplk. Ing. Jiřího Rosenkranze, zastupitelku Plzeňského kraje Janu Levovou, zástupce ředitele Krajského vojenského velitelství pplk. Slavomíra Tomčáka a velitele soutěže plk. Ing. Pavla Musila, HZS PK.

Na soutěžící čekaly na ploše náměstí celkem čtyři na čas měřené úseky s náročnými disciplínami.  Museli manipulovat a běhat s hadicemi, osmdesátkrát udeřit palicí do hammerboxu, transportovat 80 kg vážící těžkou figurínu na vzdálenost 60 metrů a překonat 3 metry vysokou bariéru, překonat po žebřících ocelovou konstrukci a vyzvednout na ní závaží a po tom všem zvládnout ještě výstup v plné hasičské výzbroji na věž Chrámu Sv. Bartoloměje. Je neuvěřitelné, že Ti nejlepší tyto čtyři měřené úseky dohromady zvládli těsně nad hranici čtyř a půl minuty.

Na soutěž se do Plzně se sjeli hasiči z celé České republiky včetně těch, kteří ve světě v obdobných soutěžích reprezentují naši vlast. Nechyběl mezi nimi mistr Evropy v této disciplině Petr Moleš, HZS Jihomoravského kraje, PS Vyškov, který roli favorita potvrdil. Plzeňskému kraji udělal velkou radost Pavel Kouřík, ÚO Domažlice, krásným druhým místem v hlavní kategorii.

Kategorie C:

1.Daniel Kouřil (HZS SŽDC Česká Třebová )

2. Petr Pecka (HZS Jihočeského kraje )

3. Josef Frýdl (HZS Zlínského kraje )

Kategorie B:

1. Roman Viej (HZS Moravskoslezského kraje )

2. Martin Píšek (HZS Olomouckého kraje )

3. David Kubeš (HZS Jihočeského kraje )

Kategorie A:

1. Petr Moleš (HZS Jihomoravského kraje)

2. Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje,  ÚO Domažlice)

3. Vít Malenovský (HZS Jihomoravského kraje, PS Líšeň)

Kategorie družstva:

1. HZS Jihomoravského kraje (Moleš, Viej, Malenovský)

2. HZS Jihočeského kraje (Brousil, Kubeš, Dvořák

3. HZS Olomouckého kraje (Plšek, Přecechtěl, Ptáček)