Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňské námě...

Plzeňské náměstí Republiky už okupuje vánoční stromek

V noci z neděle na pondělí byl na své místo na náměstí Republiky instalován vánoční strom. Třináct metrů vysoký smrk ztepilý zazáří poprvé na náměstí Republiky první adventní neděli, tedy 3. prosince. 

foto: M. Osvaldová

Letos vybraný smrk ztepilý vyrostl na městském pozemku ve Skvrňanech a v budoucnu by byl poražen, protože stínil domům v sídlišti. „Vybírání vhodného vánočního stromu není jednoduchou záležitostí. Strom by měl být optimálně vysoký 13 až 14 metrů. Musí mít také vhodný kuželovitý tvar, aby se na něj dala bez problémů zavěsit světelná výzdoba. Po poražení je také nutné prozkoumat, zda je strom zdravý a není nějak poškozen,“ uvedl Richard Havelka ze Správy veřejného statku města Plzně.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 3. prosince na náměstí Republiky. Součástí bude kulturní program, kdy od 16:00 vystoupí dětský pěvecký sbor Jiřičky, poté od 16:15 Consortium musicum, od 16:35 pak Divadlo Dialog s vánočním představením. V 16:55 se představí Plzeňský MLS – malý lidový soubor a v 17:30 Ambito Orchestr – ZUŠ Sokolovská Plzeň. V 17:50 pronesou sváteční přání Plzeňanům primátor města Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub. Po společném rozsvícení stromu vystoupí Spirituál kvintet.