Home Zpravodajství Hlavní zprávy Do plzeňské z...

Do plzeňské zoo v roce 2017 přišlo 452 762 návštěvníků

Čtvrtý nejlepší výsledek v historii a rok 2016 překonán o 11 tisíc návštěvníků. To jsou údaje, kterými se chlubí Zoologická a botanická zahrada města Plzně ve statistice návštěvnosti pro rok 2017. Nejúspěšnějšími měsíci byly jako obvykle červenec a srpen, oba shodně s 84 tisíci návštěvníky. 

Na Silvestra byl tradičně přivítán symbolicky poslední návštěvník roku 2017. Stali se jím okolo 13. hodiny členové rodiny Kašparovy z Plzně – Bručné. Jde o časté návštěvníky zoo, kteří mají rádi mj. krokodýly a koně.

Mládě nosorožce indického Růženka a lev berberský Baqir jsou určitě nejslavnější mláďata loňského roku.. Návštěvníky zaujala ale i další mláďata – například dingo, zubr, zebra Chapmannova, velbloud dvouhrbý (Anissa), kanadští rysové, sedmé mládě kuandu obecného, první mládě damana stepního, pásovci štětinatý a kulovitý; z příjezdů mimo jiné bílý klokan a samec pandy červené Nepál. Velkou radost měli chovatelé v Království jedu v podobě premiér odchovů u smrtonošů, mamby černé nebo kobry červené. Zajímavou novinkou roku byla výstava Co je české, to je hezké na statku Lüftnerka nebo výstava Poklady ostrovů v pavilonu nosorožců. Ze zoo odcestovala například dvouletá samice irbise Chandra do Lipska.

Na rok 2018 je plánováno velké množství akcí, jsou očekávány zajímavé přírůstky, plánován je ale mj. odjezd mladé lvice Amiry (*2016).